Локо удари ЦСКА с 1:0 и се изравни с Левски! (ВИДЕО)

„Черно-белите“ продължават победния си ход след по-добра игра и великолепен гол на Йосип Томашевич

Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 битката с ЦСКА в 13-ия кръг на Първа лига. „Смърфовете“ спечелиха трите точки с гол на Йосип Томашевич в 16-ата минута. Въпреки съмненията за засада при паса на Умарбаев при попадението, успехът на домакините бе напълно заслужен. Томашевич пък бе изгонен малко преди края на двубоя. В голям длъжник за столичани се превърна Али Соу, който пропусна няколко чисти положения да отбележи.

Локомотив се изравни по точки (29 т.) с втория Левски и е на 4 точки от лидера Лудогорец. ЦСКА пък остава на 4-о място с 22 точки, на 7 зад пловдивчани.

Първото полувреме бе изпълнено с динамика и положения пред двете врати, като домакините имаха по-чистите голови възможности, а в 16-ата си осигуриха аванс от един гол до почивката.

Първото чисто положение се откри пред „армейците“ в 14-ата минута, когато Али Соу бе изведен сам срещу вратаря, но нападателят на ЦСКА не успя да намери очертанието на вратата и стреля покрай левия страничен стълб.

Две минути по-късно „смърфовете“ поведоха с много дискусионен гол. Умарбаев преодоля Кери, плъзна се по тревата и задържа с два крака топката, минавайки и покрай Уот, след което пусна към Йосип Томашевич, който с мощен шут порази целта. При паса на Умарбаев обаче останаха сериозни съмнения за засада.

В 20-ата минута капитанът на ЦСКА Петър Занев с техничен удар прехвърли Луков, но топката се отклони леко в левия страничен стълб.

При уникален рейд на Димитър Илиев в 26-ата отбраната на гостите бе направена за смях, капитанът на Локомотив елиминира и Бусато с техничен пас, но нямаше кой да отклони в опразнената врата.

Али Соу получи шанс да се поправи в 41-ата, когато бе изведен отново сам срещу Луков, но нападателят отново не шутира достатъчно точно.

Минута преди края на полувремето Георги Илиев пробва шут от дистанция, който изненада Бусато, но все пак вратарят изби. Топката се отклони към Карагарен, който от малка дистанция стреля в Бусато, пропускайки да удвои аванса на своя тим.

ЦСКА влезе много агресивно в мача след почивката, а в 48-ата гостите направиха сериозен двоен пропуск. Евандро центрира отляво, Малинов нанесе удар, който попадна в обсега на Луков, последва добавка на Али Соу, като нападателят за трети път пропусна от чиста позиция и отново Луков опази мрежата си суха.

Гостите продължиха да търсят изравнителния гол, но бяха отчаяни от отличните изяви на Мартин Луков и липсата на късмет в определени ситуации.

В 82-ата минута голмайсторът в двубоя Томашевич влезе много грубо в краката на Греъм Кери и получи втори жълт картон, оставяйки своя тим с човек по-малко.

Въпреки числения си превес, „армейците“ не успяха да стигнат до изравнителенгол. Така Бруно Акрапович записа първа победа над ЦСКА, откакто е начело на Локомотив Пловдив. Днешният двубой бе дебютен за Милош Крушчич като наставник на ЦСКА.