Локо устиска 3:2 като гост на Царско село и е на 2 точки от върха (СНИМКИ И ВИДЕО)

Крушарски бесен от развоя на мача, Гонзо поиска от Стивън Езе да се раздава до края на годината, Акрапович чака двама от Уулвс

Локомотив (Пловдив) постигна своята пета победа от началото на първенството. На стадион „Славия“ в „Овча Купел“ Локомотив се наложи над Царско село с 2:3. Попадения на Дейвид Малембана, Ален Ожболт и направилия официален дебют Диниш Алмейда донесоха трите точки.

В 19-та минута Локомотив откри резултата. Парвиз Умарбаев намери в наказателното поле Дейвид Малембана, който с глава прати топката във вратата за 0:1. В 50-та минута „черно-белите“ удвоиха своята преднина. Парвиз Умарбаев центрира от корнер, а Диниш Алмейда засече топката с глава за 0:2. В следващата атака Бирсент Карагарен напредна по дясното крило и пусна пас към Ален Ожболт. Словенецът не сгреши от близка дистанция и се разписа за 0:3.

В 65-та минута домакините нацелиха страничната греда чрез Серкан Юсеин. В 84-та минута Бирсент Карагарен можеше да вкара още едно попадение. Той нахлу в наказателното поле, финтира двама в червено и стреля, но над вратата. В заключителните минути на двубоя Царско село успя да намали за 2:3. В 85-та минута съдията Георги Иванов реши да отсъди дузпа заради нарушение на Диниш Алмейда. Наказателният удар бе реализиран от Георги Минчев за 1:3. Във финалните секунди Родни Антуи оформи крайното 2:3.

Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски бе ядосан на своите играчи след победата с 3:2 над Царско село.

„Гонзо ми обяснява, че не може срещу неравностойни отбори да играеш по един и същ начин, както и срещу другите. Според мен ти си длъжен да даваш всичко от себе си и дори да вкараш 10 гола, ако трябва. За мен трябва да играеш по един начин от началото до края. Направо не мога да се побера в кожата си.

Казвам им на момчетата, че в България няма конкуренция. Има един Лудогорец, а Левски и ЦСКА се борят да направят нещо и дано да го направят. Но после в Европа играем Ганкиното, отборите ни там не правят нищо. На вас този двубой днес хареса ли ви?! На мен – не! Ще има скастряне на футболистите. Всичко се нарежда само когато има ред. Левски и ЦСКА ни бият само по парите, но с играта си ние показваме, че сме по-добре от тях. За съжаление, с нашата база не се случва нищо – нито тази година, нито следващата ще се случи“, заяви Крушарски.

Спортният директор на Локомотив (Пловдив) Георги Иванов, заяви, че клубът не планира да вади Стивън Езе от състава заради отказа му да подпише нов договор. Контрактът на защитника е до края на декември.

„Езе има договор с нас до декември. Дали той ще играе – това го решава треньорът. Според мен той е важен футболист и докато взима заплата, на него ще се разчита. Не е задължително един играч да преподписва, ако не желае. Той отказа да го направи и ние уважаваме позицията му. Но аз го познавам и съм убеден, че до декември той ще бъде отдаден на тима“, заяви Гонзо.

„До 3:0 контролирахме ситуацията. Важно е тези срещи да бъдат взимани, те са от задължителните. Но мач става, когато и двата отбора искат да играят. Когато обаче единият тим гледа само как да се защитава, нещата не се получават. Победата ни днес беше много лесна – реализирахме три попадения, а имахме и друга ситуация. Локомотив израства с всеки изминал двубой“, завърши Иванов.