Локо загуби изненадващо с 2:4 от Ботев (Враца) (ВИДЕО)

Димитър Илиев и Георги Минчев вкараха за вицешампионите, Николай Николаев бе изгонен, а Мартин Паскалев бе откаран в болница, няколко чужденци напускат „Лаута“

Локомотив (Пловдив) загуби изненадващо с 2:4 у дома от Ботев (Враца) в първата среща от 19-ия кръг на Първа лига. По този начин актуалните вицешампиони леко помрачиха настроението на феновете за започналите след последния мач за годината събития от „Черно-бялата Коледа“.

Врачани изиграха силен двубой и изненадаха своя съперник, като поведоха рано-рано с гол на Дориан Бабунски в 10-ата минута от дузпа.

Капитанът на домакините Димитър Илиев възстанови равенството в 34-та минута, но в края на полувремето Юлиян Ненов върна преднината на гостите.

Малко след началото на втората част Бабунски вкара второто си попадение в срещата, но пловдивчани намалиха чрез Георги Минчев.

Илия Миланов обаче сложи точка на спора с гол в 67-та минута.

В добавеното време на мача резервата на Локомотив Николай Николаев бе изгонен за втори жълт картон.

Младият футболист на „черно-белите“ Мартин Паскалев пък спешно бе откаран в болница след края на мача. Централният защитник получи тежък удар в главата от коляното от Красимир Тодоров през второто полувреме. Твърди се, че при удара Паскалев си е глътнал езика за кратко, преди лекарят на „черно-белите“ да се намеси.

Младокът обаче остана на терена и довърши мача, но след това се е почувствал зле заради полученото комоцио.

С победата врачани събраха 19 точки в актива си и се изкачиха на 10-то място в класирането, а Локомотив остава на 6-та позиция с 25 точки.