Локо загуби с 0:1 гостуването си на Дунав (ВИДЕО) - DC news

Локо загуби с 0:1 гостуването си на Дунав (ВИДЕО)

Бирсент Карагарен бе изгонен в добавеното време

Локомотив допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Дунав. Двубоят от група „Б“ на втората осмица се игра от 19:30 часа на градския стадион в Русе, а официален дебют за „черно-белите“ записа Мустафа Абдулахи.

Локомотив започна по-активно . В 10-та минута Веселин Марчев нанесе първия изстрел към вратата на „драконите“, но Луков спаси. Осем минути по-късно Янко Ангелов стреля, а топката мина встрани от целта.

След половин час игра домакините от Дунав успяха да открият резултата. Исмаил Иса засече центриране на Божидар Васев и изведе русенци напред за 1:0.

В 36-та минута Мохамед Муса центрира в наказателното поле на домакините, Димо Бакалов игра с глава, но топката премина малко над напречната греда. В края на първата част Филип Михалевич стреля опасно от добра позиция, но Мартин Луков изби.

В 52-та минута, при центриране в наказателното поле на Дунав, топката срещна ръката на Христо Попадийн, но съдията Ангел Баялцалиев реши, че дузпа няма. В 66-та минута шут на Юлиан Ненов от домакините срещна гредата на вратата на Антони Милина. Осем минути преди края Димитър Велковски преодоля няколко човека и нанесе удар, но над вратата. Домакините завършиха срещата с 10 човека, след като Бирсент Карагарен бе изгонен в добавеното време.

Локомотив е на втора позиция с актив от 36 точки в група „Б“. Следващата среща на „черно-белите“ е домакинство на Септември в понеделник (23.04) от 20:00 часа.

В другия мач от групата Етър победи лидера Септември с 4:2. Столичани имат 38 точки в актива си.

Дунав: Мартин Луков, Христо Попадийн, Петър Патев, Мартин Ковачев, Божидар Васев, Красимир Станоев, Насим Зитоуни, Васил Шопов, Юлиан Ненов, Бирсент Карагарен, Исмаил Иса

Локомотив: Антони Милина, Мохамед Муса, Стивън Езе, Юрица Булят, Мустафа Абдулахи, Ванчо Траянов (57′ Елитон), Янко Ангелов (69′ Игор Банович), Веселин Марчев, Димо Бакалов, Анте Аралица (77′ Димитър Велковски), Филип Михалевич