Локо загуби с 0:2 от Септември (ВИДЕО)

Асен Чандъров от дузпа и Борис Галчев донесоха успеха за столичани

Септември (София) победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Победата дойде след голове на Асен Чандъров в 30-ата минута от дузпа и Борис Галчев в 86-ата минута.

В 24-ата домакините като по чудо не поведоха. Буна центрира отдясно към Димитър Илиев, който стреля с глава, но Янко Георгиев изби след невероятна намеса. „Смърфовете“ поискаха обаче да бъде признат гол, тъй като, според тях, топката е преминала с целия си обем голлинията преди намесата на гостуващия страж, но съдиите не бяха на същото мнение.

В 30-ата минута на мача от дузпа Асен Чандъров откри резултата за Септември, след като нигериецът Стивън Езе игра с ръка в наказателното поле след удар на Русев и съдията Никола Попов отсъди наказателния удар.

В 86-ата минута на двубоя Борис Галчев с отличен удар по диагонала матира Луков, за да направи резултата 2:0 за столичани.

Септември вече има 20 точки и е на 12-ото място, а Локомотив е на 10-ото с актив от 26.

По-рано днес Дунав победи Верея с 1:0, а от 17:00 Левски гостува на Витоша (Бистрица).