Локо загуби с 0:3 от Лудогорец (ВИДЕО)

Шампионът вече има 4 точки аванс пред втория ЦСКА-София

Шампионът Лудогорец победи с 3:0 като гост Локомотив (Пловдив) и вече иа 4 точки аванс пред ЦСКА-София на върха на класирането в Първа професионална лига. „Орлите“ имат 39 точки, „армейците“ са с 35, а „черно-белите“ останаха на деветото място с 20 точки.

Клаудиу Кешеру откри резултата в 14-ата минута, а Марселиньо удвои в 18-ата, като по този начин Лудогорец си опече работата още през първото полувреме. Новото хърватско попълнение на домакините Игор Банович направи пропуск, а удар на Халед Аяри бе спасен от вратаря на гостите Ренан.

Всичко приключи в 67-ата минута, когато Пламен Николов малко пресилено бе изгонен с диреткен червен картон за шпагат в краката на Джоди Лукоки.

В 69-ата минута осветлението на „Лаута“ угасна и играта бе подновена след 6 минути. Влезлият на смяна бивш футболист на Ботев (Пловдив) Жоао Паоло оформи крайния резултат малко преди края.

Снимка: Диема спорт