Локо загуби с 1:2 от Берое в контрола (ВИДЕО)

Новото попълнение Олджай Алиев и Мартин Камбуров вкараха за заралии, Димитър Илиев се разписа от дузпа за вицешампионите

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от Берое в третата си контрола от лагера в Самоков. Мачът се игра тази вечер в град Рила.

Привлеченият от Марица (Пловдив) Олджай Алиев и Мартин Камбуров отбелязаха за „зелено-белите“, а Димитър Илиев се разписа от дузпа за „смърфовете“.

Локомотив създаде първата опасност в 5-ата минута, когато Лукас Салинас получи добър пас пред вратата на Берое, но стреля над напречната греда на вратата на Генадий Ганев.

В 11-та минута Кийлън Лебон успя да се измъкне от отбраната на съперника, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Артур Крачун сбърка, подарявайки топката на Кийлън Лебон в 21-ата минута, който намери Олджай Алиев, но той стреля право в ръцете на Илко Пиргов.

Берое поведе с 1:0 в 38-ата минута. Михаил Стоянов пусна отличен пас по дясното крило към Илиян Стефанов, който центрира остро в наказателното поле на Локомотив. Илко Пиргов плонжира, но не успя да пресече центрирането и топката попадна в Олджай Алиев, който вкара в опразнената врата.

Берое организира много добра атака в 52-ата минута, когато Кийлън Лебон пусна извеждащ пас към Мартин Камбуров, а той стреля, но Илко Пиргов спаси.

Пет минути по-късно Джунейт Али подаде към Мартин Камбуров, който обработи топката и стреля, но Илко Пиргов отново се намеси.

Съдията Станимир Тренчев свири дузпа за Локомотив (Пловдив) в 59-ата минута, след като Иван Гошев фаулира откъсналия се сам срещу него Георги Минчев. Зад топката застана Димитър Илиев, който реализира отсъдената дузпа, пращайки топката в десния ъгъл на Гошев.

Берое отново излезе напред в резултата с 2:1 в 73-ата минута. Джунейт Али центрира в наказателното поле на Локомотив, където Мартин Камбуров се извиси над всички и с глава вкара топката във вратата на Илко Пиргов. Така Берое стигна до първия си успех в контролите.

Локомотив: Илко Пиргов, Артур Крачун, Олексий Биков, Мартин Паскалев, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Емил Янчев, Иван Арамазов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев (Видол Сейменски, Александър Колев, Александър Иванов, Георги Мавродиев, Иван Михайлов, Кристиан Гомис, Парвизджон Умарбаев, Айвън Ангелов).