Локо загуби с 2:3 от Струмска слава в контрола

Иван Църнов и Вилим Посинкович вкараха за „черно-белите“

Локомотив (Пловдив) загуби с 2:3 от Струмска слава в контрола, играна на базата в Говедарци. Футболистите почетоха паметта на легендата Аян Садъков, който почина преди една година, а в Пловдив започна детски турнир „Легендите не умират“.

„Черно-белите“ поведоха в 31-ата минута след рейд на Игор Банович, който намери Иван Църнов и той който стреля точно за 1:0.

Десет минути след това радомирци нямаха късмет и удар на техен нападател срещна гредата. След почивката обаче те реализираха два пъти в рамките на 9 минути и поведоха с 2:1.

Удар на Вилим Посинкович от границата на наказателното поле разстресе страничната греда в 69-ата минута. Хърватинът обаче успя да изравни на 2:2 след корнер на Симеон Райков в 82-ата минута.

Струмска слава обаче стигна до побдата с побадение в последната минута.

Локомотив: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Димитър Везалов, Йосип Томашевич, Игор Банович (46′ Райков) Парвизджон Умарбаев (52′ Уирис Густаво) , Елитон Жуниор (64′ Димитър Законов), Иван Църнов (53′ Мустафа Абдулахи) Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (62′ Вилим Посинкович) Филип Михалевич (53′ Анте Аралица)