Локо затъна в тежка серия при Бруно Акрапович

Босненецът ще води „черно-белите“ за 15 дни в Анталия

След равенството у дома с Верея Локомотив (Пловдив) е в най-лошата си серия от началото на шампионата.  Локомотив записа четвъртото си равенство през сезона, като няма победа в последните 5 кръга под ръководството на Бруно Акрапович. „Смърфовете“ записаха 3 загуби и 2 равенства. Това е и най-дългата серия без успех за пловдивчани през настоящата кампания.

„Черно-белите“ запазиха вратата си без гол само в една от последните си 8 срещи. Тимът има 4 „сухи“ мрежи. Само Етър (3) и Витоша (1) имат по-малко мачове без допуснат гол.

Нападението на „смърфовете“ отбеляза 16-ия си гол. По-малко реализирани попадения имат единствено атаките на Септември (14), Дунав (11) и Витоша (9).

С двата си гола до момента Симеон Райков е донесъл 4 точки на отбора при победата над Дунав с 2:1 и равенството 1:1 с Верея.  Веселин Марчев пък е взел участие във всички 19 срещи до момента, като в 16 от тях не е пропуснал нито минута игрово време.

Локомотив (Пловдив) ще изкара 15 дни в турския курорт Анталия, съобщава plovdivderby.com. „Смърфовете“ ще изиграят за този период четири контроли. Три от тях вече са уредени, а само последната все още не е ясна. Причината е, че за последния мач на турска земя Бруно Акрапович иска отборът му да се изправи срещу възможно най-силен съперник. Старши треньорът на „смърфовете“ пък ще направи и контрола в дните след края на есенния полусезон, на която ще бъдат изпробвани няколко футболисти, които ще пристигнат на проби. Мачът се очаква да е на „Лаута“.

Акрапович разкри, че някои от футболистите, които ще се появят, са му добре познати,но той иска да види, в какво физическо състояние са.

„Смърфовете“ занимават за Анталия на 26 януари и ще останат в Турция до 10 февруари.