Лудогорец без проблем на четвъртфинал след 3:1 над Локо (ГО) (ВИДЕО)

Септември също продължава напред след 4:1 срещу Етър

Шампионът Лудогорец надигра гостуващия на „Хювафарма Арена“ тим на Локомотив (Горна Оряховица) с  3:1 и се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

Ихинио Марин откри резултата в 12-ата, а Елвис Ману удвои в 38-ата минута. През втората част капитанът на гостите Георги Колев върна едно попадение в 58-ата, но в 79-ата минута Мануел Шоу отбеляза трето попадение за „орлите“ и оформи крайния резултат.

Септември (София) също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани Етър с 4:1 като домакин.

Столичани поведоха в 20-та минута след точната интервенция на Стоян Стоичков. До края на полувремето Марио Илиевски покачи на 2:0. След паузата Айкут Рамадан и отново Илиевски бяха в прегръдките на съотборниците си. Домакините останаха в намален състав в 74-та минута, а добавеното време Николас Фемия отбеляза почетния гол за „болярите“.

На четвъртфиналите са още отборите на Локомотив (Пловдив), Левски, Славия и Берое.