Лудогорец гостува на Локомотив в "Надежда" - DC news

Лудогорец гостува на Локомотив в „Надежда“

При победа шампионите ще станат едноличен лидер, мислят и за гостуването си на ХИК Хелзинки в Лига Европа

Локомотив (София) и Лудогорец се изправят един срещу друг в единствения мач от днешната програма на 12-ия кръг в Първа лига. В Деня за размисъл преди неделните парламентарни избори българският шампион гостува в квартал „Надежда“ в 13:45 часа.

Локомотивци, водени от бившия наставник на „зелените“ Станислав Генчев, се представят стабилно от началото на кампанията, като са осми с 18 точки и имат едва три поражения в първите си 11 срещи. Отборът е на пет точки от върха, след като изигра силни двубои, особено у дома, където направи равенство с ЦСКА и победи Ботев (Пловдив) и Левски.

От своя страна шампионите са водачи в подреждането с 23 точки, колкото има и вторият ЦСКА 1948, но с по-лоша голова разлика от Анте Шимунджа и компания. Лудогорец е единственият тим, който е все още без загуба от старта на сезона, след седем победи и две равенства. За състава предстои важно гостуване на финландския ХИК Хелзинки идния четвъртък в турнира Лига Европа, където нашият представител впечатли с победа над Рома с 2:1 и силна игра при загубата от Бетис с 2:3.

Главен съдия на двубоя на стадион „Локомотив“ ще бъде Георги Гинчев с помощници Георги Дойнов и Никифор Велков. Четвърти съдия е Петър Кузев, а на ВАР-а ще оперират Красен Георгиев и Димо Вълчев. За съдийски наблюдател е определен Мартин Богдев.