Лудогорец нанесе първа загуба на ЦСКА с 1:0, Левски е новият лидер (ВИДЕО)

Вандерсон стана герой за шампионите, „сините“ победиха Септември с 2:0

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в дерби от петия кръг на Първа професионална лига. На стадион „Лудогорец Арена“ в Разград герой на мача стана Вандерсон, който реализира единственото попадение в 21-ата минута.

Победата изкачи шампионите на трето място с 10 точки, на 3 от новия лидер Левски и на 2 от ЦСКА, който претърпя първа загуба от началото на сезона. В следващия кръг Лудогорец гостува на Славия, а ЦСКА е домакин на Верея.

В ранния мач Левски победи Септември с 2:0 в дебюта на новия терньор Славиша Стоянович презд собствена публика. Попаденията за „сините“ вкараха Давиде Мариани в 23-ата и Станислав Костов в 29-ата минута.

Резултати от 5 кръг: Славия – Дунав 2:0, Черно море – Берое 0:0, Ботев (Пловдив) – Локомотив (Пловдив) 0:1, Ботев (Враца) – Етър 2:0, Левски – Септември 2:0, Лудогорец – ЦСКА 1:0, днес от 20:30 ч. – Верея – Витоша

Снимка: ludogorets.com