Лудогорец направи 1:1 с Черно море (ВИДЕО)

Домакините обвиниха рефера Георги Кабаков за неотсъдена дузпа и отменен гол

Лудогорец записа второ поредно равенство в шампионата, след като завърши 1:1 с гостуващия в Разград Черно море.

Варненци откриха в 43-ата минута чрез Фхд Актау и успяха да удържат преднината си до 84-ата минута, когато Якуб Швиерчок изравни за 1:1.

Само три минути след това дойде и много най-спорното положение в мача. Топката бе във вратата на Черно море, а Кешерю ликуваше. Но Георги Кабаков отсъди фаул срещу вратаря Митрович, като домакините бурно протестираха срещу това решение. Те имаха претенции и за неотсъдена дузпа в 71-ата минута за игра с ръка на Андраде.

В добавеното време Сисиньо изпусна нервите си и опита да ритне без топка Исмаил Иса, за което реферът Георги Кабаков му показа директен червен картон.

Равенството идва точно преди решителния мач на шампионите за тази есен – домакинството на Ференцварош на 12 декември в последен двубой от груповата фаза на Лига Европа.

В красирането Лудогорец продължава да бъде лидер с 47 точки, следван от Левски с 39 и Локомотив (Пловдив) с 37 и с мач по-малко.