Лудогорец не победи и АЕК, аут е от Лига Европа

Ето резултатите от мачовете в турнира, играни снощи

Лудогорец не успя да победи АЕК (Ларнака) в Разград и два кръга преди края на груповата фаза в Лига Европа е аут от борбата за класиране в елиминационната фаза. Мачът в Разград завърши 0:0. Така двата отбора имат по две точки. В другия двубоя Байер (Леверкузен) победи Цюрих с 1:0. Германците и швейцарците имат по 9 точки и са недостижими на първите две места.

Лудогорец имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но кипърците на няколко пъти затрудниха защитата на шампионите и вратаря Ренан. Най-чистото положение пропусна Козмин Моци в 75-ата минута. Негов удар с глава срещна гредата. Близо до попадение бе и Джоди Лукоки преди почивката. Крилото обаче не успя да се разпише отблизо.

Резултатите от снощи: Розенборг – Залцбург 2:5, Селтик – РБ (Лайпциг) 2:1, Славия (Прага) – Копенхаген 0:0, Бордо – Зенит 1:1, Динамо (Загреб) – Спартак (Търнава) 3:1, Ворскла – Карабах 0:1, Арсенал – Спортинг (Лисабон) 0:0, Бетис – Милан 1:1, Олимпиакос – Дюделанж 5:1, Фенербахче – Андерлехт 2:0, Астана – Яблонец 2:1, Спартак (Москва) – Рейнджърс 4:3, Рапид (Виена) – Виляреал 0:0, Краснодар – Стандард (Лиеж) 2:1, Акхисар – Севиля 2:3, Аполон – Айнтрахт (Франкфурт) 2:3, Лацио – Олимпик Марсилия 2:1, Динамо (Киев) – Рен 3:1, Малмьо – Сарпсборг 1:1, Генк – Бешикташ 1:1, БАТЕ – Челси 0:1.