Лудогорец обърна Левски с 4:2 на „Герена“ (ВИДЕО)

С успеха шампионите изместиха Ботев (Пловдив) от първото място с по-добра голова разлика и с 2 мача по-малко

Лудогорец победи Левски с 4:2 на „Герена“ в големия сблъсък от десетия кръг на Първа лига. „Орлите“ бяха водени от Станислав Генчев. Това бе шести пореден успех на Лудогорец над „сините“, като по този начин те изравниха рекорд на ЦСКА.

Левски откри резултата чрез Борислав Цонев в 26-ата минута, но три минути по-късно Доминик Янков възстанови равенството.

Разградчани стартиираха отлично второто полувреме и Пиерос Сотириу направи пълен обрат, реализирйки с глава. Десет минути преди края на двубоя Борислав Цонев реализира дузпа, изравнявайки резултата. Но „орлите“ отново стигнаха до пълния обрат след бързи попадения на Елвис Ману и Бърнард Текпетей в заключителните минути на мача.

С успеха Лудогорец измести Ботев (Пловдив) от върха с равен актив от 21 точки и 2 мача по-малко, докато Левски остава десети с осем точки.