Лудогорец обърна ЦСКА и дръпна с 6 точки за титлата (ВИДЕО)

Смяната Якуб Шверчок вкара два гола за шампионите

Лудогорец обърна у дома с 3:2 ЦСКА-София в дербито на 28-ия кръг в Първа лига и дръпна с шест точки на „червените“ в битката за титлата. Мачът предложи много емоции, куп обрати и пълна драма.

Кирил Десподов изведе „армейците“ напред след великолепно изпълнение на пряк свободен удар в 45-ата минута. В 51-ата минута резервата Якуб Шверчок изравни. Последва червен картон на Жеферсон, а в 71-ата минута Рубен Пинто отново изведе „червените“ напред. В 85-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори гол за „орлите“, а Якуб Шверчок вкара ново попадение за пълния обрат.

Димитър Димитров – Херо също бе изгонен за бурна реакция 5 минути преди края на дербито.

Така Лудогорец вече има 72 точки, ЦСКА остана с 66, а Левски все още е трети с 50 точки. Четвъртото място е за Берое с 48 и мач по-малко, пети е Ботев с 45, а шести Верея с 35 и мач по-малко.