Лудогорец победи Арда с 1:0 с гол в последната минута (ВИДЕО)

Вандерсон донесе трите точки на шампионите, които се откъснаха на 11 точки от ЦСКА-София и на 12 от Локомотив (Пловдив)

Бразилецът Вандерсон вкара в последните секунди и Лудогорец победи с 1:0 Арда (Кърджали) като домакин в мач от 21-ия кръг на Първа лига. Разградчани са лидери в класирането с 51 точки и 11 повече от ЦСКА-София, докато Арда е четвърти, на точка зад третия Локомотив (Пловдив).

Първите две възможности за гол бяха в полза на Лудогорец и по-скоро за Кирил Десподов, но българският национал първо не уцели вратата, а след това Иван Караджов спаси удара. Първото чисто положение в мача обаче бе за отбора на Арда в 35-ата минута. След поредица от корнери топката стигна до самотния пред вратата Алекс Петков, който стреля леко и неточно с глава от близко разстояние.

Второто полувреме бе далеч по-спокойно и премина при поделено надмощие, а основните заплахи бяха пред вратата на Лудогорец при множество центрирания от статични положения.

Арда обаче улесни домакините в края, след като Александър Георгиев получи червен картон в 90-ата минута. Така Лудогорец намери пространство за остра атака отдясно, която бе завършена с центриране и точен шут на резервата Вандерсон в петата и последна минута на добавеното време.