Лудогорец победи Левски с 2:0 (ВИДЕО)

Херо изгонен заради неоснователен протест, шампионите вече са на 11 точки от „сините“ и на 5 от ЦСКА-София

Лудогорец победи с 2:0 Левски у дома в дербито на 14 кръг на Първа професионална лига. Така на практика „орлите“ сложиха край на „сините“ мечти за титла. Разликата между двата тима вече е 11 точки.

Шампионите стигнаха лесно до успеха. Още в 11-ата минута Мисиджан откри. Вандерсон измъкна една топка и подаде към Марселиньо, който я прати перфектно към Мисиджан. Холандецът стреля фалцово през шпагата на Яблонски и опъна мрежата за 1:0.

В 30-ата минута обаче Димитър Димитров-Херо беше изгонен заради бурно оспорване на съдийско решение. Гол на Пластун беше отменен заради засада. Украинецът беше покрит от Мики Орачев, но Божидар Митрев беше излязъл напред и защитникът се явяваше последен и реално влизаше в ролята на вратар.

В 59-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Лукоки стигна до една топка на аутлинията и я мушна майсторски между краката на Найденов. Последва успореден пас по земя към Вандерсон, който опъна за втори път мрежата на Левски.

След второто попадение шампионите намалиха оборотите, а треньорът Димитър Димитров – Херо дори си позволи да извади от игра ключови фигури като Марселиньо и Мисиджан, за да ги запази за предстоящия мач с Брага от Лига Европа.

С победата шампионите се откъснаха и с пет точки аванс пред втория ЦСКА.

Снимка: ludogorets.com