Лудогорец победи на ходом Розова долина с 2:0 (ВИДЕО) - DC news

Лудогорец победи на ходом Розова долина с 2:0 (ВИДЕО)

Шампионите са на 1/8-финал за Купата на България, очакват Левски или Вихрен

Шампионът Лудогорец постигна скромна победа с 2:0 над аматьорския Розова долина (Казанлък) като гост и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България. Там „орлите“ очакват победителя от мача между Вихрен (Сандански) и Левски.

Първото попадение за разградчани вкара играещият предимно в дублиращия тим Димитър Илиев в 60-ата минута. В първата минута на добавеното време Рик Джонатан на празна врата оформи крайния резултат след пас на Игор Тиаго. Домакините от Казанлък останаха 10 души на терена още в 41-ата минута, когато Венцислав Иванов получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена.

Розова долина е на 3-о място в Югоизточната Трета лига и днес се доказа като стабилен отбор в аматьорския футбол. Преди два сезона почти в същия си състав казанлъчани спечелиха Купата на Аматьорската лига, а днес затрудниха максимално 11-кратните шампиони на България. Днес аматьорите оказаха сериозна съпротива и в продължение на един час оказваха яростна съпротива на именития си съперник под бурната подкрепа на своите фенове на стадион „Севтополис“.