Лудогорец победи с 2:1 ЦСКА (ВИДЕО) - DC news

Лудогорец победи с 2:1 ЦСКА (ВИДЕО)

Шампионите спряха негативната си серия от четири поредни срещи без победа във всички турнири

Шампионът Лудогорец победи гостуващия ЦСКА-София с 2:1 в последната среща от 13-ия кръг на Първа лига.

Матиас Тисера откри резултата за домакините в 9-ата минута, в 56-ата Амос Юга изравни, а 11 минути преди края на двубоя Якуб Пьотровски донесе успеха на домакините.

Разградчани спряха негативната си серия от четири поредни срещи без победа във всички турнири. След този успех Лудогорец се изкачи на второ място в класирането с 26 точки, на точка зад лидера ЦСКА 1948, но шампионите са с два мача по-малко. ЦСКА-София е на трето място с 25 точки, но също има две срещи по-малко от лидера в шампионата.

Още във втората минута Лудогорец създаде отлична възможност, но малко не достигна на Матиас Тисера да засече от 4-5 метра фронтално срещу вратата. Две минути по-късно гостите стигнаха до положение, но Браян Морено прати топката в аут.

В 9-ата минута шампионите откриха резултата. Дени Групер изведе Рик Джонатан по лявото крило, бразилецът подаде на Тисера, а аржентинецът без проблем преодоля Густаво Бусато от 6-7 метра.

След попадението гостите бяха по-активният отбор на терена. В 34-ата минута те създадоха първата си сериозна голова ситуация. Тибо Вион центрира, Гарсес стреля с глава, но Падт улови пред голлинията. „Червените“ претендираха, че топката е премина линията, но това не беше потвърдено от главния съдия.

В 43-ата минута столичани получиха нова възможност да застрашат противниковата врата след статично положение. Жираир Шегоян стреля директно от пряк свободен удар, но стражът на домакините отново се оказа последна пречка ЦСКА да изравни и така полувремето приключи с гол преднина за Лудогорец.

Натискът на отбора на ЦСКА-София продължи и в началото на второто полувреме.

В 56-ата минута с петия си удар във вратата на шампионите „червените“ изравниха. Точен беше Амос Юга, който засече с глава центриране от ъглов удар на Тибо Вион.

В 63-ата минута ЦСКА-София изпусна още едно положение. Вион центрира отляво към Морено, който от близка дистанция не уцели вратата.

Шест минути по-късно Юга блъсна в гръб резервата Бърнард Текпетей и разградчани поискаха дузпа, но Георги Кабаков не отсъди такава.

Домакините обаче стигнаха до победен гол в 79-ата минута. Полякът Якуб Пьотровски донесе успяха на разградчани в дербито с първия си гол с екипа на тима. Той получи пас от Дени Групер и с техничен удар по земя с десния крак от зоната за изпълнение на дузпа прати топката в мрежата на Бусато за 2:1.

Минута преди края Падт спаси удар на Жираир Шагоян, а в допълнителното време Текпетей можеше да вкара и трети гол за домакините, но стреля извън рамките на вратата.

Въпреки поражението феновете на червените изпратиха играчите с аплодисменти след края на двубоя.

Следващият мач на ЦСКА е на 15 октомври (събота), когато на стадион „Българска армия“ гостува тимът на Хебър (Пазарджик). Срещата е с начален час 19:15 часа.