Лудогорец с драматично 1:0 в Бистрица с гол накрая (ВИДЕО)

Шверчок удари греда, Димо Бакалов донесе победата на шампионите с глава в добавеното време, Антон Недялков се контузи

Лудогорец спечели трудно с 1:0 гостуването на Витоша (Бистрица) от 16-ия кръг на Първа лига. Успехът на „орлите“ дойде в добавеното време, когато в герой се превърна резервата Димо Бакалов. Крилото се разписа в 91-ата минута и осигури трите точки на тима на Станислав Генчев.

Така Лудогорец поведе на върха, откъсвайки се на 7 точки пред третия Левски, който загуби от Ботев (Пловдив) с 0:1 в Коматево. „Орлите“ имат 42, „сините“ са с 35, а втори с 36 е Локомотив (Пловдив).

В същото време Станислав Генчев направи сериозни промени в състава си. Много от футболистите, които играха в злополучния мач с Еспаньол, получиха почивка.

Първото полувреме премина без голове, а в началото на втората част Лудогорец удари греда. Шверчок се освободи в наказателното поле и стреля силно с десния крак, но страничният стълб спаси домакините.

Срещата вървеше към нулево равенство, когато Бакалов спаси тима си от грешната стъпка. Жоржиньо центрира към наказателното поле, където влезлият като резерва футболист бе оставен непокрит и с хубав отскок засече с глава топката във вратата.

Лошата новина е, че защитникът на Лудогорец и националния отбор Антон Недялков получи контузия. Бранителят е почувствал остра болка в аддуктора и поради тази причина е бил заменен принудително. Витоша и Лудогорец играха на доста тежък терен, предвид проливния дъжд, който се изля над Бистрица.

Травмата на Недялков е хронична и от известно време насам му създава главоболия. Лошият терен по време на мача допълнително е усложнил положението на защитника.

Контузията на Недялков означава, че той ще пропусне контролата на България срещу Парагвай и квалификацията срещу Чехия. Бранителят ще е под въпрос за важния мач на Лудогорец срещу Локомотив (Пловдив), който ще се състои след паузата заради националните отбори.