Лудогорец свали Ботев (Пловдив) от върха (ВИДЕО)

Шампионите победиха с 3:1 Ботев (Враца)

Шампионът Лудогорец надигра гостуващия на „Хювефарма Арена“ тим на Ботев (Враца) с резултат 3:1 в мач от деветия кръг на Първа лига. Бернард Текпетей откри резултата в деветата, но Матеус Касини изравни в 17-ата минута. Пиерос Сотириу обаче се превърна в герой за „орлите“ с двете си попадения в 35-ата и 38-ата минута, които се оказаха достатъчни за крайния успех.

„Орлите“ стигнаха до заслужения успех още през първата част, когато създадоха още куп редица положения, които обаче не бяха оползотворени. Домакините стартираха силно, но врачани успяа бързо да се върнат в мача. До края на полувремето обаче момчетата на Станислав Генчев диктуваха темпото и успяха да стигнат до нови две попадения, които решиха и двубоя.

През втората част Лудогорец спести сили и не допусна изненада. Единствената лоша новина за тима бе новата контузия на нападателя Ихинио Марин, който се наложи да напусне принудително игра десетина минути преди края на срещата.

След тази победа тимът вече мисли за домакинството на Цървена звезда в Лига Европа, а след това идва и гостуването на Левски. С този успех „орлите“ излязоха начело в Първа лига с актив от 18 точки колкото има и втория Ботев (Пловдив). Шампионите обаче имат два мача по-малко. От своя страна, Ботев (Враца), остава на девета позиция с актив от 9 точки. В следващия кръг врачани приемат Локомотив (София).