Лудогорец в група с Брага, Цървена звезда и Мидтиланд в Лига Европа

Добър жребий за шампионите, най-интересно се очертава балканското дерби със „звездашите“

Българският шампион Лудогорец попадна в група „F“ на турнира Лига Европа. „Орлите“ ще мери сили с португалския Брага, сръбския Цървена звезда и датския Мидтиланд.

Първите мачове ще са на 16 септември. Пълната програма ще стане ясна по-късно.

Разградчани ще участват за пета последователна година в същинската фаза на втората по сила клубна надпревара на УЕФА и имаха сравнително лек жребий, разминавайки се със съперници като Лион, Наполи, Байер (Леверкузен), Лацио и Монако.

Този сезон те не успяха да преодолеят шведския Малмьо в плейофите на Шампионската лига, но това им даде възможност отново да бъдат сред тимовете в групите на Лига Европа.

Директно към 1/16-финалите на турнира продължават победителите, докато отборите на второ място ще играят плейофи срещу третите тимове в групите на Шампионска лига.

При трето място пък българският шампион отива на плейофи срещу някой от заелите втора позиция в групите на Лигата на конференциите, в които ще играе и столичният ЦСКА.

В плейофите не могат да се паднат два отбора от една и съща държава, но в 1/8-финалите това е възможно, така че има шанс Лудогорец и ЦСКА да се изправят един срещу друг във фазата на директните елиминации на новосформирания турнир Лига на конференциите.

Завършилите на последните места в групите на Лига Европа отпадат, а финалът на надпреварата е на 18 май в Севиля.

Ето и пълния жребий за групите на Лига Европа през сезон 2021/22:

ГРУПА А:

1. Олимпик Лион
2. Глазгоу Рейнджърс
3. Спарта (Прага)
4. Брьондби

ГРУПА В:

1. Монако
2. ПСВ Айндховен
3. Реал (Сосиедад)
4. Щурм (Грац)

ГРУПА С:

1. Наполи
2. Лестър
3. Спартак (Москва)
4. Легия (Варшава)

ГРУПА D:

1. Олимпиакос
2. Айнтрахт (Франкфурт)
3. Фенербахче
4. Антверпен

ГРУПА Е:

1. Лацио
2. Локомотив (Москва)
3. Олимпик Марсилия
4. Галатасарай

ГРУПА F:

1. Спортинг (Брага)
2. Цървена звезда
3. Лудогорец
4. Мидтиланд

ГРУПА G:

1. Байер (Леверкузен)
2. Селтик
3. Бетис
4. Ференцварош

ГРУПА H:

1. Динамо (Загреб)
2. Генк
3. Уест Хем
4. Рапид (Виена)

Подобни статии

Top