Лудогорец загуби с 1:2 като гост на Ференцварош (ВИДЕО)

Якуб Швиерчок вкара ценен гол за българските шампиони, които гонят задължителна победа на реванша

Българският шампион Лудогорец отстъпи с 1:2 като гост на унгарския Ференцварош в първия мач между двата отбора от квалификациите за Шампионска лига и ще трябва задължително да спечели реванша след седмица в Разград, ако иска да продължи напред.

Домакините от Ференцварош започнаха по-добре и двете полувремена, подкрепяни от ентусиазираните си фенове, които създадоха страхотна атмосфера и изпълниха до краен предел стадион „Групама арена“.

Унгарците откриха още в шестата минута чрез Нгуен Токмак, който се превърна в герой за своите, защото бе асистент на втория гол, дело на другия най-силен играч на домакините в мача – Олександър Зубков.

Малко преди почивката пък Якуб Швиерчок изравни за 1:1, а официални дебюти за „орлите“ записаха петте им летни попълнения – Жоржиньо, Стефан Баджи, Дан Битон, Джордан Икоко и Мавис Чибота.

Последните трима бяха титуляри, за разлика от Марселиньо, Кешеру и Сисиньо, които останаха на пейката.

Именно Икоко пък закъсня при първото попадение, паднало в шестата минута след центриране отдясно. Защитникът скочи да чисти с глава и бе изпреварен от Нгуен Токмак, който отблизо засече и хвърли публиката в екстаз.

След вихрените начални минути обаче Лудогорец изравни играта и успя да се настани в половината на съперника.

След няколко добри атаки на разградчани логичното се случи и Якуб Швиерчок възстанови статуквото в 31-ата минута. Полякът стори това с добавка след силен изстрел на Чибота.

Така почивката дойде при равенство 1:1, но Ференцварош започна по-силно и втората част.

В 60-ата минута домакините вкараха гол, който бе отменен заради засада, ала пет по-късно Зубков ознаменува с попадение много силната си игра.

Той засече майсторски центриране на Нгуен отляво и матира Пламен Илиев, за да изведе за втори път домакините напред в резултата – 2:1.

След това, точно както и преди почивката, Лудогорец заигра по-силно. Българският тим натисна своя опонент в опит отново да изравни, ала не успя, защото Швиерчок, Чибота и резервата Жоржиньо пропуснаха.