Люис Хамилтън спечели Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Фетел и Райконен с Мерцедес също се качиха на почетната стълбица

Люис Хамилтън с Мерцедес  спечели Гран при на Унгария, 12-и кръг от световния шампионат на Формула 1 за 2018 година. Британецът стартира от полпозишън на „Хунгароринг“ и отстъпи лидерството само при спиранията в бокса.

Втори и трети завършиха пилотите на Ферари Себастиан Фетел и Кими Райконен. Четвърти е Даниел Рикиардо с Ред Бул, който изпревари Мецедеса на Валтери Ботас в последната обиколка и получи наградата за най-бърза обиколка.

Само 5 обиколки преди края Фетел изпревари Ботас, като при това двата болида се сблъскаха, от което пострада, но не фатално, единствено пилотът на Мерцедес, който зае петото място.

Хамилтън вече има 213 точки срещу 189 за Фетел в генералното класиране. Във Формула 1 предстоят две седмици лятна ваканция.