Дербито между Ботев и Локо завърши 0:0 (СНИМКИ И ВИДЕО)

ботев

Скучно дерби според специалистите: много битка и малко футбол

Чаканото с голям интерес пловдивско дерби между Ботев и Локомотив завърши без победител преди минути. Срещата от 21-вия кръг на Първа лига завърши при резултат 0:0.

110-та битка за Пловдив разочарова феновете и на двата отбора, тъй като и двата тима не предложиха много интересни ситуации, а наблегнаха повече на битката в средата на терена и на единоборствата.

Феновете и футболистите почетоха подобаващо паметта на убития фен на Ботев (Пловдив) Тоско Бозаджийски, като освен едноминутното мълчание в началото имаше и уникална хореография през целия мач.

View this post on Instagram

ЗАВИНАГИ ЕДИН ОТ НАС!

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial) on

Хубавата новина за привържениците на „канарчетата“ бе завръщането в игра на звездата на тима Тодор Неделев. Доскоро той лекуваше травма в коляното, след като бе опериран заради скъсан менискус.

HT: Botev 0:0 Loko Plovdiv #botevplovdiv #lokomotivplovdiv

С това нулево равенство възпитаниците на Ферарио Спасов събират актив от 29 точки и остават на осмата позиция. Локомотив обаче не успя да с възползва от грешните стъпки на Левски и ЦСКА и остава на трета позиция с 42 точки, на две от втория Левски и на също толкова пред четвъртия ЦСКА.

FT: Botev 0:0 Loko Plovdiv #botevplovdiv #lokomotivplovdiv

В следващия кръг „канарчетата“ гостува на „червените“ в София, докато „черно-белите“ приемат отбора на Царско село.

Източник: Gong.bg
Снимка: sportal.bg