Манчестър Сити разби с 5:2 Саутхямптън (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) победи с 2:1 Атлетик (Билбао) и е на 6 точки пред втория Барселона, Марсилия с 1:0 над Рен във френската Лига 1

Манчестър Сити бързо показа, че е преодолял шока от загубата с 0:2 от Манчестър Юнайтед и разгроми с 5:2 Саутхямптън като домакин в изтеглен мач от 33-тия кръг на Висшата лига на Англия.

„Гражданите“, чиято серия от 21 поредни победи във всички турнири бе прекъсната в неделя в градското дерби, реализираха три гола още до почивката чрез Кевин де Бройне, Рияд Марез и Илкай Гюндоган. Между попаденията на Де Бройне и Марез Джеймс Уорд-Праус върна едно попадение за „светците“ от дузпа, но това по никакъв начин не смути играчите на Пеп Гуардиола.

И през второто полувреме Манчестър Сити продължи да играе на всиоки обороти, а положенията и пред двете врати следваха едно след друго.

В 55-ата минута Марез покачи на 4:1, а в ответната атака Че Адамс намали. В 59-ата минута Де Бройне също вкара втори гол в мача, с който бе оформен и крайният резултат.

С победата Манчестър Сити събра 68 точки от 29 мача и води с 14 пред Манчестър Юнайтед, който има мач по-малко. Саутхямптън е на 14-о място с 33 точки.

Лидерът в класирането на Ла Лига Атлетико (Мадрид) увеличи на шест точки преднината си пред втория Барселона след победа с 2:1 над Атлетик (Билбао) в отложен мач от 18-ия кръг в Ла Лига.

„Дюшекчиите“ се оказаха в ролята на догонващи в 21-вата минута, когато Икер Муниаин завърши точно подаване на Иняки Уилямс. Полувреме вървеше към преднина за гостите от Билбао, но секунди преди почивката Маркос Йоренте изравни след центриране на Тома Льомар.

Атлетико започна по-добре второто полувреме и почти моментално получи дузпа за нарушение на Унай Нунес. Зад топката застана Луис Суарес, който бе точен за крайното 2:1.

С успеха Атлетико (Мадрид) събра 62 точки от 26 мача. Барселона е на втора позиция с 56, докато шампионът Реал (Мадрид) е трети с 54. Атлетик (Билбао) е на осмо място с 33 точки.

С гол на Микаел Кюисанс в 88-мата минута Олимпик (Марсилия) победи с 1:0 Рен в отложен мач от 22-рия кръг на френската Лига 1.

Срещата на „Велодром“ не бе сред най-интересните, но в самия край Кюисанс скочи най-високо при едно центриране на Луис Томас де Лима и с глава вкара единствения гол.

Победата изкачи марсилци на шесто място в класирането с 42 точки. Рен, който допусна пета поредна загуба в първенството, е десети с 38 точки.