Манчестър Юнайтед отстрани Уулвс от ФА Къп с 1:0 в преиграването (ВИДЕО)

Юве без Роналдо и Милан без Ибрахимович на четвъртфинал за купата на Италия, ПСЖ разби Монако с 4:1 като гост в Лига 1

С гол на Хуан Мата в 67-ата минута Манчестър Юнайтед победи Уулвърхямптън с 1:0 на „Олд Трафорд“ в преиграването от третия кръг на турнира за купата на Футболната асоциация на Англия. Първата среща между двата тима завърши 0:0. Мата се възползва от асистенция на Антони Марсиал и технично преодоля вратаря на гостите Джон Руди.

В следващия кръг съперник на тима ще бъде победителя от двубоя между Уотфорд и Транмиър, които трябваше да се играе вчера, но беше отложен заради наводнен терен.

Нападателят на „червените дяволи“ Маркъс Рашфорд влезе като резерва в 64-ата минута, но игра само 15 минути, след което напусна терена поради контузия.

Кардиф Сити също продължава напред в турнира след победа с 4:3 в истинско голово шоу срещу Карлайл Юнайтед. Първата среща завърши 2:2.

Нападателят на Ювентус Пауло Дибала отбеляза два гола и направи асистенция при победата на тима с 4:0 срещу гостуващия Удинезе в среща от осминафиналите на турнира за купата на Италия.

Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо пропусна мача, тъй като е със синузит.

Гонсало Игуаин откри резултата в 16-ата минута след асистенция на Пауло Дибала, който път вкара следващите два гола съответно в 26-ата минута от дузпа и в 57-ата. Четири минути по-късно и Дъглас Коста се разписа от дузпа.

Домакините уцелиха и две греди, а гол на Игуаин беше отменен заради засада след намесата на системата ВАР.

На четвъртфиналите Ювентус ще играят срещу победителя от мача между Парма и Рома, който е по-късно днес.

Милан също се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия по футбол след домакинска победа с 3:0 срещу СПАЛ.

Полският нападател Кжищоф Пьонтек откри резултата още в 20-ата минута, след като не сгреши сам срещу вратаря, а в 44-ата асистира на Саму Кастийехо за второто попадение.

Крайното 3:0 оформи защитникът Тео Ернандес в 66-ата минута със силен удар с левия крак от границата на наказателното поле.

Златан Ибрахимович остана резерва за „росонерите“.

На четвъртфиналите Милан ще играе срещу Торино.

Пари Сен Жермен победи като гост Монако с 4:1 в отложена среща от 15-ия кръг на футболното първенство на Франция. Двата тима се срещнаха за втори път в рамките на три дни, след като първата среща в неделя завърши 3:3. Този път шампионите постигнаха убедителен успех и вече имат преднина от 8 точки на върха в класирането пред втория Олимпик Марсилия.

Килиан Мбапе се отличи с два гола. Той откри резултата в 24-ата минута след асистенция на Анхел ди Мария, а девет минути по-късно негов втори гол беше отменен заради засада.
В 45-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Леван Курзава беше спънат в наказателното поле и Неймар реализира от бялата точка за 2:0 за ПСЖ. Пабло Сарабия вкара третото попадение за шампионите в 72-ата минута. Монако върна един гол три минути преди края, когато Тиемуе Бакайоко се разписа с глава след центриране от фаул. В добавеното време отборът на ПСЖ вкара четвърто попадение след контраатака, завършена от Мбапе за крайното 4:1.

Монако остава на 9-ата позиция в класирането с 29 точки.

Амиен и Реймс завършиха 1:1 в друга отложена среща. Дерек Кутеса откри за гостите в последните секунди на първото полувреме, а в началото на втората част Муса Конате изравни.

Рен се утвърди на третото място в класирането с 36 точки, след като победи като гост Ним с 1:0. Единственото попадение реализира Адриен Юну в 62-ата минута.