Марица и Спартак отпаднаха от Купата на АФЛ

Юношите на „жълто-сините“ отстъпиха с 2:3 на Борислав (Първомай), вторият отбор на „гладиаторите“ загуби с 3:4 като гост на Сокол (Марково)

Марица (Пловдив) загуби с 2:3 от Борислав (Първомай) в среща от първи кръг от областния етап в турнира за Купата на АФЛ. “Жълто-сините” играха с юноши младша и старша възраст с три изключения – опитният Красимир Иванов, както и младите Иван Мицев и Александър Праматаров.

Още в 10-та минута гостите откриха от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Алекс Манов срещу противников състезател. Васил Колев реализира от бялата точка.

В 20-та минута Никола Кондарев можеше да изравни след пас на Теодор Фърков. Състезател на гостите пък се размина с топката на няколко метра пред опразнената врата на домакините. Отново Никола Кондарев стреля опасно минути по-късно, но вратаря Марио Усков спаси. Топката попадна у Теодор Фърков, който центрира към Александър Параматаров, но срещу него беше извършено нарушение в наказателното поле и бе отсъдена нова дузпа. Иван Мицев изпълни чудесно и изравни в 26-та минута.

След почивката Иван Мицев бе близо до втори гол за Марица, след като отправи хубав фалцов удар в горния ляв ъгъл на вратата на гостите, но топката облиза гредата и излезе в аут.

В 65-та минута гостите стигнаха до втори гол, след хубаво центриране и последвала добра игра с глава на №17.

Марица върна бързо попадението. В 71-та минута Златко Палийски центрира чудесно от фланга и Александър Параматаров с воле от границата на наказателното поле изравни за втори път – 2:2.

Три минути по-късно отново Праматаров стреля от фаул, но вратарят спаси. Гостите отговориха със силен удар от около 15 метра на №18, но след рикошет Виктор Петков улови. Теодор Фърков получи тежка контузия и се наложи да бъде изнесен с носилка. Ситуацията наложи дълго прекъсване на играта, както и нова принудителна смяна в състава на пловдивчани – Александър Попгеоргиев замени Фърков в 83-та минута.

До края на мача гостите организираха натиск. Те изглеждаха по-добре физически в последните минути. Защитата на маричани устояваше на първомайските атаки, но в 4-та минута на продължението бе отсъдена нова дузпа в полза на гостите. Тя бе реализрана от резервния страж на тима Янко Шинпаков. Две минути след гола Златко Палийски можеше да изравни за трети път и така победителят да бъде излъчен след изпълнения на дузпи, но не съумя да реализира.

Спартак (Пловдив) също отпадна за Купата на АФЛ след загуба с 3:4 от Сокол (Марково).

В отбора на „гладиаторите“ голяма част от основните играчи получиха почивка, а юношите 2003 играха с ЦСКА- София за Купата на БФС. Така в състава попаднага юноши от набор 2005 и футболисти от вория отбор.

Двубоят започна двуостро като в 24-ата минута домакините от Сокол откриха резултата.

Само 2 минути по- късно Георги Йотовски тръгна от центъра, премина през цялата защита на домакините и със силен удар изравни.

Филип Колев в 30-ата минута даде преднина на „гладиаторите“, а в 36-ата Любо Цеков вкара за 1:3.

През втората част Спартак допусна обрат след като домакините вкараха 3 безответни гола за крайното 4:3.

Тази събота от 16:00 часа на стадион „Тодор Диев“ е пловдивското дерби в 12 кръг на Трета лига – Югоизточна група между Спартак и Марица.