Марица излъга с 2:0 Спартак като гост и продължава за Купата

„Пиратите“ ще играят срещу Борислав (Първомай), а Асеновец срещу Сокол (Марково)

Марица победи с 2:0 Спартак в пловдивското дерби от областния кръг на турнира за Купата на България. Мачът се игра пред повече от 1000 зрители на стадион „Тодор Диев“.

Двубоят бе равностоен, като и двата тима направиха пропуски до 71-ата минута. Тогава вратарят на „гладиаторите“ Костадин Велков изби далечен удар, топката отиде в краката на Мартин Анастасов и той откри резултата.

10 минути по-късно Велков допусна нова грешка, топката му се отби в гърдите и за Джунейт Узунов не бе проблем да реши мача с второ попадение на празна врата.

В следващия кръг кършиякалии ще играят срещу Борислав (Първомай), които победиха с 3:2 у дома Атлетик (Куклен).

Първи кръг, 7 август, сряда, 18:00 часа

1. Борислав Първомай – Атлетик Куклен … 3:2