Марица изпадна след 1:2 от Ботев (Гълъбово)

Кой ще влезе в Първа лига и кой ще играе баражи става ясно в последния кръг

Отборът на Марица допусна домакинска загуба с 1:2 от Ботев (Гълъбово) и изпадна от Втора лига. Двубоят на стадиона в квартал “Кършияка” бе и последен за сезона на пловдивска земя за “жълто-сините”.

Срещата започна изключително лошо за Марица. В 10-та минута, при първата атака на гостите се стигна до корнер, а след центрирането юношата на пловдивчани Рангел Абушев откри. Само 3 минути по-късно Абушев удвои след удар от около 20 метра.

В 75-та минута бившият играч на Марица Светослав Читаков игра с ръка в наказателното си поле и съдията Красимир Кръстев отсъди дузпа, реализирана хладнокръвно от Свилен Щерев – 1:2.

До края на мача гостите се отчетоха с няколко контри, като при една от тях Георги Кирилов удари греда.

Исус Ангелов стреля много опасно от пряк свободен удар, но Кирил Акалски спаси. В 80-та минута ново меле в наказателното поле на гостите се размина без гол в тяхната врата, а малко след това Джунейт Яшар стреля добре от свободен удар, но Лагоун спаси. В 90-та минута вратаря спаси и удар на Николай Колев, а в продължението гол на Джунейт Яшар беше отменен заради засада.

Така Марица загуби срещата от предпоследния 29-ти кръг, а с това и шансовете си за оставане в групата, въпреки благоприятните резултати от останалите двубои. Дълго след края на мача играчи на пловдивчани лежаха безпомощно на терена.

Марица заема 14-то място с 30 точки, а в последния кръг гостува на дубъла на Лудогорец.

Кой ще влезе в Първа лига и кой ще играе баражи става ясно в последния кръг, след като и трите водещи отбора записаха победи.

Локомотив (София) спечеликатегорично с 3:0 срещу Созопол, като с две попадения за „железничарите” се отчете юношата на Левски и голмайстор на тима през сезона – Илия Димитров.

Царско село пък нямаше проблем при визитата си на Нефтохимик и спечели с 2:0 при дебюта на Вили Вуцов начело на отбора от столицата.

Ботев (Враца) пък взе ценен успех с 2:0 при гостуването на борещия се за оставането си в групата Оборище (Панагюрище), дошъл след две попадения на Колев.

В последния кръг Ботев (Вр) гостува на Монтана, Локомотив (Сф) е гост на Ботев (Гълъбово), а Царско село приема Черноморец (Балчик).

Снимка: ПФК Марица Пловдив 1921