Марица мъжки се пребори за първи успех в луд мач с 9 гола!

„Жълто-сините“ победиха със 6:3 като гости Струмска слава

Марица записа първа и дългоочаквана победа през този сезон. “Жълто-сините” надвиха коравия тим на Струмска слава на градския стадион в Радомир със 6:3. Двата отбора изиграха здрав мач, с много борба, обрати и цели 9 гола. Футболистите на Марица показаха мъжество и много хъс в този мач и съвсем заслужено достигнаха до победата. И макар тя да не дойде лесно бе много сладка.

В стартовия състав на Марица бяха извършени няколко промени, като титуляри мача започнаха Никола Марин, Даниел Спасов, Георги Георгиев и Петър Чалъков.

Марица влезе добре в мача и до 10-та минута пловдивчани вече водиха с 0:2. Първо Джунейт Яшар откри в 8-та минута, а две минути по-късно Георги Георгиев, който направи своя дебют в професионалния футбол, удвои. Постепенно домакините се оттърсиха от шока. С голове на Кристиан Тасев в 15-та и 35-та минути домакините от Радомир се върнаха в мача, като при този резултат 2:2 завърши първата част.

На полувремето домакините извършиха вратарска смяна. През втората част Ивайло Стоянов в 56-та минута изведе домакините напред, реализирайки от дузпа, като така домакините стигнаха до обрат. В 61-та минута дузпа бе отсъдена и за пловдивския тим, а Джунейт Яшар я реализира и изравни. Само две минути по-късно “жълто-сините” нанесоха нов удар – Рангел Игнатов изведе отново Марица напред в резултата – 3:4, след нова дузпа и нов обрат в мача.

И това не беше всичко, въпреки опитите на домакините отново да стигнат до равенството, маричани продължаваха да са опасни в атака и отбелязаха нов гол в 90-та минута подпечатвайки първата победа за този сезон. Отново бързоногия Рангел Игнатов се разписа за 3:5. В даденото от съдията Петър Григоров продължение Марица стигна и до шести гол в този луд мач. Негов автор бе Джунейт Яшар, който реализира хеттрик в този двубой.

Така Марица стигна съвсем заслужено до своя първи успех във Втора лига. Успех, който преди утрешните срещи изкачва тима на 13-та позиция във временното класиране.

СТРУМСКА СЛАВА: 12.Кристиан Дончев (Радослав Костадинов 45’) 6.Димитър Петков, 3.Николай Николов ©, 20. Ангел Маджиров, 15.Калоян Евгениев, 2.Борислав Николов, 13.Георги Иванов (14.Мариан Хаджиев 83’), 16.Ивайло Стоянов, 7.Кристиан Тасев, 11.Александър Аспарухов ( 9.Стоян Георгиев 65’), 88.Петър Димитров.

РЕЗЕРВИ: 1.Радослав Костадинов, 84.Денислав Мицаков, 5.Мартин Костов, 8.Тодор Зюмбулев, 19.Христо Младенов. Треньор: Владимир Димитров

МАРИЦА: 1.Илия Николов ©, 2.Никола Марин, 3.Атанас Ташолов, 4.Мирослав Пушкаров, 5.Самер Алхусейн, 7.Джунейт Яшар, 10.Димитър Юруков (8.Венцислав Гюзелев 82’), 14.Георги Георгиев, 18. Даниел Спасов (9.Рангел Игнатов 57’), 19.Петър Чалъков, 20.Борислав Караматев (15.Светослав Читаков 54’).

РЕЗЕРВИ: 12.Димитър Грабчев, 22.Атанас Куманов, 16.Алил Кардашев, 8.Венцислав Гюзелев, 21.Христо Янчев. Треньор: Стоян Димитров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Петков, Ангел Маджиров – Струмска слава; Илия Николов, Никола Марин, Рангел Игнатов, Даниел Спасов – Марица

СЪДИЙСКИ СЪСТАВ: ГС: Петър Григоров Григоров, АС1: Петър Велизаров Митрев, АС2: Станислав Лазаров Станев, 4-ТИ: Цанко Костадинов Миндалов, СН: Крум Добринов Стоилов