Марица на крачка от четвърта титла след 3:0 над Левски (ВИДЕО)

Шампионките може да вдигнат отново трофея при победа в София още тази неделя

ВК Марица (Пловдив) победи с категоричното 3:0 Левски в първата среща от финалния плейоф в НВЛ и поведе с 1:0 в серията. Двата тима играят за 4-та поредна година финал в първенството, като при последните три сезона Марица спечели титлата. Реваншът е в неделя от 18:30 часа с зала „Люлин“ в София. Ако Левски победи, то титлата ще се реши в последен трети сблъсък в Пловдив на 28 март.

Първият финален плейоф се игра пред пълни трибуни в залата на Пловдивския университет.

Първият гейм започна ужасно за Марица и Левски поведе с 6:1, а при първото техническо прекъсване резултатът беше 8:2 за софиянки. Все пак Марица изравни при 15:15, но Левски запази точка аванс при втората пауза – 16:15. Шампионките поведоха за първи път в мача при 18:17 и взеха гейма с 25:23.

Маричанки стартираха ударно втората част и поведоха с 8:4, като Левски успя да намали на две точки изоставането си при 16:14 във втората техническа пауза. Без никакъв проблем шампионките спечелиха вторият гейм с 25:18.

Третият гейм стартира по-добре за Левски и се стигна до 4:0 в тяхна полза, но Марица успя да изравни при 7:7. Все пак вицешампионките имаха точка преднина при 8:7. С две точки поведоха шампионките при втората техническа пауза 16:14. Шампионките на България затвориха мача в своя полза след 25:23.

Десислава Николова беше най-резултатна за Марица с 20 точки, 15 добави Нася Димитрова, а със 7 се отчете капитанката Радосвета Тенева.

За Левски най-резултатна стана Моника Кръстева с 24 точки.

Снимка: sportenplovdiv.com