Марица направи 1:1 като гост на Димитровград

Асеновец измъкна 2:2 при гостуването си на Сокол (Марково)

Отборът на Марица завърши 1:1 при гостуването си на Димитровград в мач от 15-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Срещата се игра на стадион “Миньор” в Димитровград, при мрачно време и температура от около 2 градуса. Двубоят бе равностоен, като студеното време попречи и на двата отбора да покажат своите възможности. От състава на Марица липсваха не малко футболисти, които страдат от контузии.

Първата част бе равностойна и предложи предимно борба в центъра на терена, а положенията пред двете врати бяха малко. Втората част започна по подобен начин, но маричани започнаха да изнасят играта все по-напред в половината на домакините. Противно на логиката играчите на Димитровград успяха да открият резултата в 67-та минута след добър пробив. До края на мача възпитаниците на треньора Борислав Караматев дадоха всичко от себе си за да променят негативния развой. Те доминираха на терена в оставащото време. Домакините играеха организирано в дефанзивен план и почти не поглеждаха напред, с изключение на няколко изритани топки. В 85-та минута Георги Георгиев изравни с глава след центриранена Тодор Тимонов. Георгиев намери топката на скорост и я заби неспасяемо във вратата на домакините.

До края на мача Марица можеше да направи и пълен обрат, но пловдивските футболисти на три пъти пропуснаха от чисти позиции. Първо хубав удар на Христо Янчев мина на сантиметри встрани. После Николай Димитров, останал непокрит в наказателното поле, получи топката и я спря много добре, но не успя да реализира, като ударът му “облиза” гредата. В последните секунди вратарят на домакините спаси удар на Запрян Запрянов. Така срещата завърши наравно 1:1.

След срещите от 15-ти кръг Марица има 32 точки в актива си и заема 3-то място във временното класиране. Лидер е Нефтохимик с 37 точки, пред Созопол с 35. Четвърти е Загорец с 31 точки, но и с мач по-малко.

В следващия кръг Марица приема Созопол в най-интересния мач от програмата на 16-ти кръг. Мачът е следващата събота от 14:30 часа, на стадион “Марица”, като това ще бъде последното домакинство на маричани за есенния полусезон.

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Величко Величков, Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Милен Танчев), Христо Янчев (Лъчезар Ангелов), Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Пламен Табаков (Георги Георгиев). Резерви: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Ерик Смилянов, Атанас Савов. Треньор: Борислав Караматев

17 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XV кръг:
Нефтохимик 1962 (Бургас) – Миньор (Раднево) 2:1 (1:0)
Свиленград 1921 (Свиленград) – Садово (Садово) 1:0
Черноморец 1919 (Бургас) – Розова долина (Казанлък) 0:2 (0:0)
Сокол (Марково) – Асеновец 2005 (Асеновград) 2:2
Атлетик (Куклен) – Загорец (Нова Загора) 2:2
Карнобат (Карнобат) – Хасково 1957 (Хасково) 2:1 (1:0)
Димитровград 1947 (Дмгр) – Марица 1921 (Пловдив) 1:1 (0:0)

7. Борислав 2009 (Първомай) 14 6 1 7 20:22 19
8. Миньор (Раднево) 14 5 4 5 16:13 19
9. Свиленград 1921 (Свиленград) 14 5 3 6 11:19 18
10. Розова долина (Казанлък) 15 5 3 7 21:26 18
11. Атлетик (Куклен) 14 5 3 6 23:21 18
12. Сокол (Марково) 15 4 4 7 18:26 16
13. Садово (Садово) 15 5 1 9 13:30 16
14. Димитровград 1947 (Димитровград) 15 4 3 8 14:22 15
15. Карнобат (Карнобат) 15 4 3 8 14:26 15