Марица направи 1:1 като гост на Хасково

3 греди спасиха домакините от загубата, „жълто-сините“ остават на четвъртото място

Навръх националния празник на страната – 3-ти март, Марица и Хасково-1957 завършиха наравно 1:1. Срещата бе от 19 кръг на първенството в Трета лига и се игра на стадион “Хасково”. “Жълто-сините” пропуснаха да вземат 3 точки от срещата, след като бяха по-добрия тим на терена и създадоха повече чисти положения. Гредата също бе верен помощник на домакините в този мач.

Първото полувреме беше доста интересно. Марица започна по-добре мача, като задържаше и разиграваше топката. Още в началото на мача сливенския рефер Димо Димов пропусна да отсъди две нарушения в полза на пловдивчани. В 7-та минута удар на Даниел Спасов премина покрай вратата на домакините, а в 16-та минута Айкут Янъков стреля опасно от свободен удар, но топката премина малко над напречната греда.

Срещата продължаваше с игрово предимство за “жълто-сините” и в 28-та минута младият кадър на школата на Марица Йордан Пейчинов откри с прострелен удар, след много добро центриране от фаул на Христо Янчев.

Минута по-късно, при първото си положение домакините изравниха след удар по земя от границата на наказателното поле на Марио Йовов, намерил долния ъгъл на вратата на Илия Николов. В края на полувремето, след единоборство, юношата Милен Танчев получи контузия, като съмненията са за извадена става на пръста. На полувремето той бе заменен от опитния Тодор Тимонов.

Втората част започна с равностойна игра. Красимир Иванов замени капитана Костадин Дяков 13 минути след подновяването на играта. В 65-та минута много опасен удар на Айкут Янъков по диагонала облиза страничната греда. Постепенно Марица натисна своя съперник, който се бе затворил в своята половина. Натискът се засилваше в края на мача, но гол така и не падаше. В 85-та минута гредата спаси домакините от попадение, след удар на Георги Георгиев. Отново принудителна смяна се наложи да прави треньора Борислав Караматев, поради контузия на Даниел Спасов. В игра влезе юношата Стоян Пидев. В последната минута минута Тодор Тимонов имаше възможност да отбележи от свободен удар, но стреля в аут.

С актив от 36 точки Марица остава на 4-то място в класирането. Следващата събота (9 март) “жълто-сините” приемат Загорец (Нова Загора) в дербито на 20 кръг. Срещата е от 15:00 часа на стадион “Марица”. В другата неделна среща от 19 кръг Левски (Карлово) победи с 2:0 Черноморец-1919.

9. Левски (Карлово) 19 6 5 8 15:22 23
10. Миньор (Раднево) 18 6 5 7 19:17 23
11. Борислав 2009 (Първомай) 19 7 1 11 24:31 22
12. Сокол (Марково) 19 6 4 9 26:34 22
13. Карнобат (Карнобат) 19 6 4 9 21:34 22
14. Гигант (Съединение) 18 5 5 8 22:25 20
15. Свиленград 1921 (Свиленград) 19 5 5 9 15:29 20