Марица направи обрат за 2:1 в Хасково

„Жълто-сините“ вече са трети, 15-годишният Борислав Дончев направи официален дебют за мъжете

Марица (Пловдив) постигна ценна победа с 2:1 като гост на Хасково-1957 в мач от 12 кръг в Трета лига – Югоизточна група. „Жълто-сините” демонстрираха характер и воля за победа и успяха да направят обрат срещу домакините. Треньорът Борислав Караматев отново имаше сериозни проблеми около окомплектоването на състава, заради липсващи футболисти. Така групата за този двубой бе от само 15 състезатели, 13 от които полеви футболисти.

Първата част започна с добра игра от страна на пловдивчани, които тотално надиграха своя съперник в началните минути. След 10-та минута домакините постепенно изравниха играта и след равностойни 35 минути полувремето завърши при нулево равенство.

Втората част също започна равностойно, но домакините стигнаха до гол. Дамян Чаушев откри резултата в полза на домакините от Хасково в 51-та минута, след като засече избита топка, след центриране от корнер. Маричани не се стъписаха и вдигнаха оборотите, а резултатът не закъсня. Към вратата на домикините се заредиха атака след атака, но липсваше добрия завършващ удар, макар ситуациите да бяха много. Христо Янчев можеше да изравни, но състезател на домакините изби малко пред голлинията.

В игра се появи Борислав Дончев от юношите старша възраст, който направи своя дебют в Трета лига. Той направи впечатление с добрата си игра срещу Марица (Милево) в турнира за Купата на АФЛ и днес получи своя шанс. Дончев се възползва от него и игра страхотно, със самочувствие, като не допусна нито една грешка при действията си.

В 77-та минута Иван Мицев изведе Милен Танчев, който центрира, а влезлият преди минути Станимир Димитров засече с глава. Топката срещна гредата, но намиращия се в близост Олджай Алиев успя да изравни след добавка. В 80-та минута Тодор Тимнонов вкара фамозен гол от около 40 метра. Той първо стреля, но топката се отби в гредата. По стечение на обстоятелствата тя отново стигна до него секунди по-късно и от същата позиция с фантастичен удар Тимнов прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините, като направи обрата пълен.

До края на мача домакините опитаха да изравнят, като имаха две по-сериозни положения. Веднъж имаха претенции и за дузпа, но съдията не се подведе и наказа с жълт катон играча на домакините за симулация. В крайна сметка Марица спечели и то заслужено.

След постигнатия важен успех като гост Марица се изкачи на 3-то място в класирането с актив от 25 точки, изпреварвайки Черноморец-1919, които имат 23. Лидер е Загорец с 33, а втори е Созопол с 26. В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев са домакини на Левски (Карлово). Заради изборите двубоят е изтеглен за четвъртък, 24 октомври, когато са и всички останали срещи от кръга. Началният част на срещата от 13 кръг е 16:00.

МАРИЦА: Илия Николов, Денис Палков (Борислав Дончев), Йордан Пейчинов, Димитър Мичков, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов (Иван Мицев), Милен Танчев, Олджай Алиев, Христо Янчев, Тодор Тимонов, Георги Георгиев (Станимир Димитров). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев. Треньор: Борислав Караматев

19 октомври 2019 г., събота, 16:00 ч / XII кръг:
Розова долина (Казанлък) - Борислав 2009 (Първомай)       5:1 (1:0)
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Миньор (Раднево)                  2:2
Загорец (Нова Загора) - Черноморец 1919 (Бургас)          3:0 (0:0)
Атлетик (Куклен) - Сокол (Марково)                        3:1
Димитровград 1947 (Димитровград) - Карнобат (Карнобат)    0:2
Несебър (Несебър) - Свиленград 1921 (Свиленград)          1:2 (0:1)
20 октомври 2019 г., неделя, 16:00 ч / XII кръг:
Гигант (Съединение) - Созопол (Созопол)                   2:1
ФК Хасково 1957 (Хасково) - Марица 1921 (Пловдив)         1:2 (0:0)

7. Свиленград 1921 (Свиленград)       12    6   2   4   15:11   20
 8. Миньор (Раднево)                   12    4   6   2   16:9    18
 9. Атлетик (Куклен)                   12    5   1   6   12:14   16
10. ФК Хасково 1957 (Хасково)          12    4   4   4   19:17   16
11. Борислав 2009 (Първомай)           12    4   2   6   19:26   14
12. Левски (Карлово)                   12    3   4   5   10:14   13
13. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)              12    3   3   6   11:19   12
14. Несебър (Несебър)                  12    3   2   7   11:20   11