Марица отпадна злощастно от Купата на България

Атлетик (Куклен) победи с 2:1 в областния финал, на 2 мача е от среща с Левски на 1/16-финалите

Марица не успя да преодолее Атлетик (Куклен) в областния финал в турнира за Купата на България. “Жълто-сините” загубиха с 2:1 в Куклен в много здрав мач. Домакинството даде предимство на Атлетик най-вече заради подкрепата на местните фенове. В срещата участие не взеха двама основни футболиста – Николай Димитров и капитанът Костадин Дяков, които са с контузии.

Пловдивчани започнаха добре и бяха по-активният отбор. Милен Танчев стреля опасно към вратата на домакините, но топката се отби в ръка на защитник и бе отсъдена дузпа. Тя бе изпълнена от Тодор Тимонов, но вратарят Димитър Георгиев, който е юноша на Марица, успя да избие. При добавката Даниел Спасов бе безкомпромисен и откри в полза на маричани в 11-та минута.

В средата на полувремето бе отсъдена дузпа и за домакините. Красимир Иванов изби една топка от краката на състезател на Атлетик и рефера изненадващо отсъди наказателен удар, който бе успешно реализиран за 1:1 от друг футболист свързан с Марица – Иван Площаков. Малко преди края на полурвемето Даниел Спасов можеше отново да даде преднина на “Марица”, но нямаше късмет, тък като ударът му срещна гредата.

Втората част играта бе двуостра. Домакините излязоха напред в 80-та минута след удар от около 20 метра на Мирослав Кайряков, като преди това имаше грешка в отбраната. Драмата настъпи в последната минута на мача, когато топката на два пъти беше избивана от голлинията на домакините. Първо Пламен Табаков стреля, но Георгиев се намеси в последния момент, а после Величко Величков с глава, отблизо, нанесе удар, но в ръцете на вратаря.

Така Марица отпадна от надпреварата и ще се съсредоточи върху срещите от шампионата.

Атлетик (Куклен) ще срещне Свиленград в мач, който ще определи съперника на Созопол в зоналния финал. Победителят в него ще бъде представителят на зона Югоизток. Той ще срещне Левски на 1/16 финалите в турнира.

Мачът между Атлетик (Куклен) и Свиленград ще се играе на неутрален терен.