Марица (Пловдив) с пета поредна победа въпреки слабото съдийство

„Жълто-сините“ биха като гости ОФК Карнобат с 3:1 и нямат загубена точка от началото на шампионата

Марица (Пловдив) победи с 3:1 като гост състава на ОФК Карнобат в мач от 3-ти кръг на Трета лига – Югоизточна група. Пловдивчани изграха добър мач и записаха пета поредна победа – три в шампионатни двубои и два в турнира за Купата на България.

Възпитаниците на Борислав Караматев показаха воля за победа и характер и във втори пореден мач се измъкнаха от неблагоприятен резултат в следствие на отсъдена дузпа. Освен всичко, трябва да се отбележи и безкрайно слабото съдийство в този двубой, като вероятно реферите отново се опитваха да компенсират свои стари грешки.

Отново беше отсъдена несъществуваща дузпа във вреда на Марица. Нарушения в нападение не бяха отсъждани, а обратните фалове изобилстваха. Съдиите спряха няколко обещаващи атаки на пловдивчани с абсолютно измислени засади. И това не успя да спре “жълто-сините” и с пълен актив от точки те делят първото място в класирането заедно с отборите на Загорец и Черноморец.

Марица владееше повече топката и градеше играта си, като често стигаше до голови положения. Много от тях бяха пропуснати, но “жълто-сините” отбелязаха три.

Домакините почти нямаха голово положение от игрова ситуация, а опасностите пред Илия Николов идваха главно от статични положения, с които често домакините бяха възнаграждавани от съдията Сюрджиев.Стражът Николов отново се представи на прекрасно и затвърждава добарата си форма.

След няколко добри ситуации пред вратата на домакините Христо Янчев откри резултата в 28-та минута, след двойно подаване с Олджай Алиев. В минутите до края на първото полувреме Марица имаше още шансове за гол, но тимът не успя да реши мача още тогава.

Втората част започна със странна дузпа в полза на домакините. Тя беше реализирана от Георги Калоянов, а резултатът изравнен.

В 67-та минута добри индивидуални действия и още по-добър пас на Тодор Тимонов към Георги Георгиев доведоха до нов гол във вратата на ОФК Карнобат. Георгиев реализра гол във втори пореден мач. Само три минути по-късно младиат Милен Танчев буквално разстреля вратаря от около 25 метра с мощен шут, който без малко да скъса мрежата. До края на мача нови голове не бяха отбелязани, но Йордан Пейчинов получи червен картон, поради което той ще пропусне следващия мач на своя тим.

На Марица предстоят две поредни домакинства срещу един и същи отбор през следващата седмица. В сряда “жълто-сините” приемат Сокол (Марково) в областен финал в турнира за Купата на България. В събота възпитаниците на Борислав Караматев ще се изправят срещу същия съперник и в мач за първенство. И двата двубоя са от 18:00 часа.