Марица победи с 2:0 Спортист (Своге) в последното си домакинство за годината

До края на 2021-ва на кършиякалии предстои само гостуване на Монтана

Марица (Пловдив) победи с 2:0 Спортист (Своге) в среща от 20-ти кръг от шампионата във Втора лига. Кръгът се явява първи от втория дял на шампионата. Двата тима предложиха интересен мач на стадион „Марица“ с доста атаки към двете врати, а маричани отново победиха този съперни и то със същия резултат, както и в края на лятото.

Първата част бе равностойна, с атаки и към двете врати. Първо гостите стигнаха до два опасни удара към вратата на Илия Николов, който и двата пъти се намеси успешно. Пловдивчани също отговориха с две добри положения. Станислав Маламов стреля над гредата, а в 18-та минута удар на Мариян Тонев срещна напречната греда.

В 26-та минута Веселин Марчев стреля, но топката излезе в аут. Малко по-късно Илия Русенов от гостите също прати топката в аут, но с глава. В 37-та минута Веселин Мачрев напредна в полето на гостите и бе съборен на границата на наказателното поле от вратаря Стефано Кунчев, но не последва никаква реакция от страна на главния съдия. В 42-та минута Илия Николов спаси коварен удар на играч от тима на Своге, той се намеси и при друг такъв на Ндонгала.

В продължението на първото полувреме Мартин Газиев, който бе един от най-добрите в този мач, стреля перфектно от свободен удар покрай стената и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Кунчев за 1:0.

През втората част Марица игра по-добре, като създаде повече положения. Възпитаниците на Николай Димитров бяха по-съсредоточени в играта и рядко допускаха грешки, като се възползваха от тези на противника. В 50-та минута Мариян Тонев се пребори за една топка и успя да нанесе удар от трудна позиция, но Стефано Кунчев успя да спаси.

В 59-та минута барнител на гостите се подхлъзна необезпокояван от никого, а Валери Домовчийски се възползва, като отне топката и изведе сам срещу вратаря Мариян Тонев. Младият нападател го преодоля и направи 2:0 с техничен удар.

В 75-та минута Станислав Маламов с индивидуален пробив достигна до самата аут линия, в близост до вратата, но в последния момент топката бе избита в корнер.

До края на срещата възможности се откриха пред Айкут Янъков, Веселин Марчев и Мариян Тонев, но до ново попадение не се стигна. Гостите стигнаха до два удара от статични положения, но и двата бяха неточни и реално почти не създадоха положение през второто полувреме пред вратата на Илия Николов. Причина за това бе и добрата игра в защита. В тази фаза на играта Мартин Газиев обра всички топки изпратени по посока на пловдивската врата.

Така Марица записа победа в последното си домакинство за годината. До зимната пауза остават два кръга. В първият от тях „жълто-сините“ гостуват на намиращия се в много добра форма тим на Монтана, а във втория почиват. Така следващия мач се оказва и последен за тима за 2021 година. Двубоят срещу Монтана е на 5-ти декември, от 14 часа, на стадион „Огоста“.

Към момента Марица дели 7-8 място с тима на Струмска слава, като двата отбора са с по 30 точки.