Марица победи с 2:0 втория тим на ЦСКА 1948

Първи успех в контролите за кършиякалии

Марица (Пловдив) постигна първа победа в контролните си срещи от предсезонната подготовка. Възпитаниците на Николай Димитров победиха с 2:0 втория отбор на ЦСКА 1948, който също ще се състезава във Втора лига. Срещата се игра на стадиона в град Рила.

След нулево първо полувреме Мариян Тонев откри в 64-та минута, възползвайки се от извеждащо подаване на Александър Праматаров, като младият нападател бележи във втора поредна среща.

Малко по-късно Праматаров нацели напречната греда с прекрасен удар от дистанция.

В 89-та минута Георги Георгиев засече хубаво центриране на Праматаров от корнер и оформи крайното 2:0.

Цял мач записаха Димитър Аврамов и Величко Величков. В контролата участие не взеха Теодор Фърков и Георги Иванов, които днес имаха кандидатстудентски изпити.

„Жълто-сините“ продължават лагера си в село Говедарци до 3 юли. На същата дата е и следващата контрола на тима срещу втория тим на Ботев (Пловдив).

МАРИЦА: Илия Николов, Ангел Грънчов, Величко Величков, Мартин Лазов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Станислав Маламов, Симеон Вешев, Валери Домовчийски, Мариян Тонев (Петър Начев, Даниел Спасов, Илиян Йорданов, Сами Мехмедов, Александър Праматаров, Христиан Димитров, Айкут Янъков, Георги Георгиев, Борислав Дончев).