Марица победи с 2:1 Ботев II в контрола

Мариян Тонев и вратарят Илия Николов от дузпа вкараха за кършиякалии, а Юсеин Касов се разписа за втория отбор на „канарчетата“

Марица (Пловдив) победи с 2:1 като гост дублиращия отбор на Ботев (Пловдив). Спарингът се игра на естествен терен №1 на „Футболен комплекс Ботев 1912“.

Това бе първата контрола за водените от Стефан Стоянов „канарчета“ и трета за „жълто-сините“. И двата отбора ще играят през новия сезон във Втора лига.

Треньорът Николай Димитров бе възпрепятстван да води тима в тази среща, поради ангажимент, свързан с придобиването на треньорски лиценз „А“. Така „жълто-сините“ бяха водени от Йордан Влашки, Кирил Андонов и анализатора Стойчо Драмов, който се завръща в клуба и ще бъде част от щаба на маричани за новия сезон.

През първата част маричани бяха по-добрият отбор на терена,  а през втората част играта бе почти равностойна.

Още в 7-ата минута Мариян Тонев откри резултата с удар от средна дистанция. В средата на полувремето „синьо-жълтите“ получиха дузпа, която бе превърната в гол от вратаря Илия Николов.

В края на полувремето Илиян Йорданов също бе повален в наказателното поле, но нова дузпа не бе отсъдена, а футболистът получи червен картон за обаждане към съдията, но заради приятелския характер на срещата в игра бе включен друг състезател – Георги Иванов.

View this post on Instagram

A post shared by Botev Plovdiv (@pfcbotevofficial)

След почивката маричани продължиха да натискат и Мариян Тонев нацели гредата на вратата на Ботев, а Георги Георгиев и Сами Мехмедов на два пъти можеха да отбележат.

В 80-та минута контузия получи Теодор Фърков, но смените в състава на Марица вече бяха направени и така те завършиха мача с 10 души на терена.

Малко преди края Юсеин Касов намали резултата с удар от 20 метра в близкия на вратаря ъгъл.

Тази вечер от 18:00 часа на стадион „Георги Аспарухов“ представителният тим на Ботев гостува на Левски в контролна среща.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ II: Милко Баданов, Венцислав Богданов, Иван Иванов, Петър Итов, Габриел Земярски, Димитър Пройчев, Благовест Данчев, Даниел Гичев, Емил Колев, Никола Гелин, Иво Казаков

МАРИЦА: Илия Николов – капитан, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Илиян Йорданов, Теодор Фърков, Сами Мехмедов, Симеон Вешев, Александър Праматаров, Станислав Маламов, Мариян Тонев (Петър Начев, Виктор Петков (вратари), Георги Иванов, Георги Георгиев, Борислав Дончев, Христиан Димитров, Валери Домовчийски, Мартин Лазов).