Марица победи с 3:1 като гост Родопа (Смолян)

Повторен дебют за „жълто-сините“ направи завърналият се след години отсъствие Станимир Димитров

Марица (Пловдив) победи с 1:3 като гост Родопа (Смолян) в мач от 7 кръг на Трета лига – Югоизточна група.

Въпреки по-добрата си игра първата част завъри при резултат 0:0. За това помогна гредата, която спаси домакините от ранен гол в 5-та минута. Димитър Мичков стреля много опасно, но тимът от Смолян имаше късмет. По-късно Даниел Спасов се озова сам срещу вратаря на домакините и техен капитан Здравко Чавдаров, който е юноша на Марица. Спасов стреля, но Чавдаров се намеси. При добавката Милен Танчев отправи удар, но в последния момент защитник изби от голлинията с глава.

Марица изигра много силна втора част и резултатите не закъсняха. В 60-та минута Джунейт Узунов проби отляво и пусна отличен пас към Христо Янчев, който засече чудесно и прати топката в далечния ъгъл на вратаря Чавдаров – 0:1.

Малко след гола, в 63-та минута, отново Джунейт Узунов направи пробив отляво, но миг преди да центрира бе съборен, а съдията Николов отсъди дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Тодор Тимонов.

Десетина минути преди края на мача резултатът стана класически и всичко в този мач бе решено. След интересна многоходова атака и добър пас Мартин Анастасов от воле прати топката за трети път в мрежата на домакините. Малко след това домакините стигнаха до почетно попадение след корнер. Повторен дебют през втората част направи новото попълнение Станимир Димитров, който замени Йордан Пейчинов.

Димитров е възпитаник на легендарния Венко Мендизов. Дебютира за представителния тим на родния си клуб на 16 години под ръководството на Манол Георгиев. Играл е още за Спартак (Пловдив), където става голмайстор на отбора, Спартак (Варна), с който достига до 1/8 финал за купата на България. Играе за кратко в Гърция, след това заминава за Испания и играе за отбори от градовете Алмерия, Мадрид, Сантандер, Малага и Санлукар де Барамеда. След завръщането си в България играе за Хебър и Верея.

Така, след успеха в Смолян, Марица се върна на победния път и с актив от 16 точки заема 3-та позиция във временното класиране. Водач е Созопол с 19, пред Загорец с 18, но новозагорци са с мач по-малко.

В следващия кръг, след седмица, възпитаниците на Борислав Караматев отново гостуват, но в Съединение на местния Гигант.

14 септември 2019 г., събота, 17:00 ч / VII кръг:
Атлетик (Куклен) – Гигант (Съединение) 1:0
Димитровград 1947 (Дмгр) – Загорец (Нова Загора) 0:6
Свиленград 1921 (Свиленград) – Левски (Карлово) 2:1
Карнобат (Карнобат) – ФК Хасково 1957 (Хасково) 1:2 (0:1)
Черноморец 1919 (Бургас) – Созопол (Созопол) 1:2
Миньор (Раднево) – Борислав 2009 (Първомай) 3:1 (2:0)
15 септември 2019 г., неделя, 17:00 ч / VII кръг:
Несебър (Несебър) – ФК Ямбол 1915 (Ямбол) 1:0
Сокол (Марково) – Розова долина (Казанлък) 2:1
Родопа Смолян (Смолян) – Марица 1921 (Пловдив) 1:3 (0:0)

4. Черноморец 1919 (Бургас) 7 4 2 1 12:6 14
5. Миньор (Раднево) 7 4 1 2 12:5 13
6. Свиленград 1921 (Свиленград) 7 3 2 2 11:8 11
7. ФК Хасково 1957 (Хасково) 7 3 2 2 11:9 11
8. Розова долина (Казанлък) 7 3 2 2 14:9 11
9. Левски (Карлово) 7 3 2 2 8:9 11
10. Атлетик (Куклен) 6 3 0 3 5:7 9
11. Гигант (Съединение) 7 2 2 3 9:9 8
12. Борислав 2009 (Първомай) 7 2 2 3 11:14 8
13. Несебър (Несебър) 7 1 2 4 5:11 5