Марица победи Свиленград с 2:0 и продължава без загуба (СНИМКИ)

„Жълто-сините“ са на второ място в класирането преди днешните мачове от кръга

Марица (Пловдив) победи с 2:0 Свиленград в мач от 10-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група. Пловдивчани бяха по-добрият отбор на терена и дори без да играят на пълни обороти спечелиха.

През първата част Марица имаше пълно териториално надмощие, но до сериозни положения не се стигна. Гостите се бранеха организирано и резултатът се запази 0:0.

В началото на втората част “жълто-сините” вдигнаха оборотите и създадоха няколко опасни положения. В 47-та минута, след центриране от корнер на Тодор Тимонов, Пламен Табаков засече с глава, но уцели напречната греда.

В 55-та минута отново Тимонов центрира от ъглов удар, Костадин Дяков отклони, а Пламен Табаков нанесе удар от въздуха, с който откри резултата.

В 58-та минута Георги Георгиев бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Янислав Иванов, който успя да спаси удара. В 60-та минута Тимонов стреля опасно, но нямаше шанса да отбележи.

Две минути по-късно Тодор Тимонов направи нов опит – този път успешен. Той отправи страхотен удар от около 30 метра, който намери горния ляв ъгъл на вратата на гостите.

След гола маричани се успокоиха и до края мачът се доиграваше. Тимът на Свиленград не застраши сериозно вратата на Илия Николов, а епизодичните им атаки се разбиваха в защитния вал на домакините.

Така Марица прибави нови 3 точки към актива си и с 21 точки и мач по-малко тимът заема втората позиция в класирането преди днешните срещи от кръга. „Жълто-сините“ продължават да са без загуба в първенството.

В следващия кръг Марица гостува на Черноморец-1919 в най-интересния мач от програмата, а срещата е следващата събота от 16:00 часа. Преди това, в сряда, Марица гостува на Гигант (Съединение) в мач от втори кръг от областния етап в турнира за Купата на АФЛ.