Марица разби с 4:0 като гост Тунджа

„Жълто-сините“ са на трето място, в следващия кръг приемат лидера Загорец

Марица постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Ямбол в мач от 14-ти кръг в Трета лига – Югоизточна група. Марица бе далеч по-добрият тим на отличния терен на стадион “Тунджа” в Ямбол, а всички голове бяха отбелязани през втотрата част.

Първата част приключи при нулево равенство, въпреки превъзходството на тима на Марица. В 30-та минута Димитър Мичков реализира с глава, но голът бе отменен поради засада. “Жълто-сините” имаха и други положения пред вратата на домакините, но не съумяха да ги реализират. Домакините играха затворено, но пролуки в отбраната им имаше.

Добрата игра на Марица продължи и през втората част. Те разкриха слабостите в отбраната на домакините и се възползваха. С хубави комбинации и изненадващи ходове “жълто-сините” постигнаха целта си.

В 51-та минута нов гол в полза на Марица беше отменен. Даниел Спасов се възползва от опасна ситуация и реализира, но бе отсъдена засада. Такава този път нямаше, но съдиите не мислеха така.

В 65-та минута Станимир Димитров завърши една от добрите комбинации и откри резултата в полза на пловдвчани, като той отбелязва във втори пореден мач. В 70-та минута Георги Георгиев удвои, също след добри многоходови дейстия. Само 3 минути по-късно домакините си отбелязаха автогол. Защитник върна лошо топката към вратаря Стойко Йоргов, тя тупна пред него и между краката му премина зад него. В 88-та минута Димитър Мичков оформи крайното 4:0, при заучено положение след изпълнение на корнер.

Домакините имаха две положения за целия мач, но и двете бяха опасни. Илия Николов отново бе на ниво и се справи с всичко пред себе си. И в този мач участие взе юношата Борислав Дончев, който отново се справи с поставените му задачи.

Марица продължава да заема третата позиция в класирането с актив от 31 точки, само с точка повече е Созопол, а на върха е Загорец с 37. Четвърти в таблицата е Черноморец с 29. В следващия кръг въпитаниците на Борислав Караматев са домакини на лидера Загорец в супер дербито на кръга. Срещата е на 9 ноември – събота, от 14:30 часа, на стадион “Марица” в Пловдив.

МАРИЦА: 32. Илия Николов, 4. Йордан Пейчинов (3. Денис Палков), 5. Димитър Аврамов, 24. Димитър Мичков, 7. Джунейт Узунов (2. Борислав Дончев), 86. Тодор Тимонов – капитан, 8. Христо Янчев, 99. Милен Танчев, 18. Даниел Спасов, 11. Олджай Алиев (9. Георги Георгиев), 15. Станимир Димитров. РЕЗЕРВИ: 22. Горан Гръблев, 6. Иван Мицев, 10. Мартин Анастасов. Треньор: Борислав Караматев

ЯМБОЛ: 12. Стойко Йоргов, 19. Николай Петров, 10. Александър Андонов, 17. Динко Динев, 5. Иван Жечев, 2. Красимир Андонов, 13. Атанас Георгиев, 3. Стоян Маринов, 9. Симеон Григоров – капитан, 7. Стоян Стоянов, 11. Светлин Руменов. РЕЗЕРВИ: 1. Критиян Ван Ден Темпел, 18. Иван Георгиев, 20. Костадин Костадинов, 15. Георги Кючуков, 6. Мартин Иванов. Треньор: Румен Стоянов Стоянов

Съдийски състав: ГС: Стилян Димитров, АС: Стефан Делчев и Георги Димитров – тримата от Хасково; 4-ти съдия: Иван Петров – Ямбол; Делегат: Васил Петев – Хасково

стадион “Тунджа”, Ямбол – 50 зрители

31 октомври 2019 г., четвъртък, 14:30 ч / XIV кръг:
Гигант (Съединение) - Розова долина (Казанлък)            2:0
ФК Хасково 1957 (Хасково) - Созопол (Созопол)             0:2
Левски (Карлово) - Борислав 2009 (Първомай)               1:0 (0:0)
ФК Ямбол 1915 (Ямбол) - Марица 1921 (Пловдив)             0:4 (0:0)
Загорец (Нова Загора) - Родопа Смолян (Смолян)            4:0
Атлетик (Куклен) - Миньор (Раднево)                       2:3 (0:1)

6. Гигант (Съединение)                14    7   2   5   20:17   23
 7. Миньор (Раднево)                   14    5   7   2   20:12   22
 8. Розова долина (Казанлък)           14    6   3   5   28:20   21
 9. ФК Хасково 1957 (Хасково)          14    5   4   5   21:19   19
10. Несебър (Несебър)                  14    5   2   7   17:21   17
11. Левски (Карлово)                   14    4   4   6   13:18   16
12. Атлетик (Куклен)                   14    5   1   8   14:19   16
13. Борислав 2009 (Първомай)           14    4   2   8   19:29   14
14. ФК Ямбол 1915 (Ямбол)              14    3   3   8   11:24   12