Марица разби с 5:0 Локомотив U19 в контрола

Милен Танчев, Олджай Алиев, Апостол Попов, Петър Шопов и Георги Георгиев се пазписаха, „жълто-сините“ с още 2 нови попълнения

Марица (Пловдив) постигна убедителна победа с 5:0 над Локомотив U19 в третата си контрола от зимната подготовка. Срещата се игра на тежкия терен на стадион „Марица“. Възпитаниците на треньора Николай Димитров имаха превъзходство през почти цялата среща, реализраха пет попадения, като направиха и много пропуски пред противниковата врата.

В състава на Марица се завърна Станимир Димитров. Той е юноша на клуба – възпитаник на легендата Венко Мендизов, а през есента игра за Спартак (Пловдив). Бил е още част от съставите на Спартак (Варна), Хебър и Верея, играл е и в гръцки и испански тимове. През 2019-та отново бе в редиците на родния си клуб.

Петър Шопов също ще бъде част от състава на маричани през пролетния полусезон. Той премина успешен пробен период и ще бъде на разположение на треньорския щаб. Шопов е юноша на Локомотив, като е имал кратки периоди в школите на Ботев, Ботев-2002 и Векта. Играл е за представителния тим на Локомотив, а през есента е беше част от Атлетик (Куклен).

Продължава пробният период на вратаря Марио Усков, който бе на вратата на Марица в тази контрола повече от 75 минути.

От състава на гостите лиспваха доста юноши, които са на лагер с мъжкия тим на Локомотив в Поморие.

През първата част „жълто-сините“ създадоха много положения и реализираха три от тях. Милен Танчев откри резултата, а малко по-късно Олджай Алиев удвои. Апостол Попов се оказа най-съобразителен след едно центриране и направи резултата класически десетина минути преди края на първата част.

През второто полувреме в състава на домакините бяха направени много смени, а в игра влязоха всички налични футболисти. Петър Шопов реализира за 4:0 в 56-та минута, а в 66-та Георги Геогиев оформи крайното 5:0.

Следващата контрола за Марица е срещу Лудогорец U19. Срещата е на 28 януари на стадион „Крепост“ в Хисаря.

МАРИЦА: Марио Усков, Даниел Спасов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Апостол Попов, Христо Янчев, Милен Танчев, Димитър Юруков, Олджай Алиев, Станимир Димитров, Александър Праматаров (Красимир Кръстев – вратар, Георги Иванов, Георги Георгиев, Борислав Дончев, Теодор Фърков, Петър Шопов, Мариян Бончев, Денис Палков, Стефан Шопов, Сами Мехмедов, Петър Печенков)