Марица с 1:1 като гост на кандидата за елита Септември

Контролата беше дебют на Николай Димитров – Ноко начело на „жълто-сините“

Марица (Пловдив) постигна равенство 1:1 в първата си контролна среща от предсезонната подготовка на тима. Съперник в нея бе един от най-добрите отбори във Втора лига, който се подготвя за баража за влизане в елита – Септември (София). Двубоят се игра на столичния стадион “Драгалевци”, като бяха спазени всички противоепидемични мерки.

В контролата взеха участие Веселин Марчев, който поддържа форма с “жълто-сините”, както и Красимир Иванов. Бившият капитан на маричани и треньор в школата на клуба ще бъде на разположение на треньорския щаб през предстоящия сезон освен в случаите, когато има ангажимент с водените от него отбори от ДЮШ.

От състава липсваха няколко футболити, които лекуват травми или бяха възпрепятствани да пътуват по лични причини. Срещата бе и неофициален дебют на новия треньор на тима Николай Димитров, който остана доволен от показаното.

Двубоят бе равностоен, а маричани показаха организирана игра и добри идеи, с които изненадаха своя съперник. През първата част домакините имаха няколко доста опасни положения, но защитата на Мариц и вратарят Горан Гръблев се справиха успешно.

Георги Георгиев, Олджай Алиев и Веселин Марчев имаха шансове пред себе си да открият резултата в полза на Марица. Все пак Септември стигна до гол в 45-та минута, когато техен играч центрира, Величко Величков не успя да играе с глава, а топката заблуди вратаря и се озова в мрежата на “жълто-сините”.

През втората част нещата на терена не се промениха много, като положения имаше и пред двете врати. В 54-та минута Веселин Марчев отигра добре отнета от съперника топка и изведе Олджай Алиев в добра позиция. Алиев реализира красив “английски” гол, изравнявайки резултата.

До края на срещата домакините имаха няколко шанса за гол, но Горан Гръблев се намесваше вещо, а защитниците в “жълто-синьо” също играха на ниво. В игра за пловдичани влязоха доста млади момчета от школата на клуба, които оставиха отлични впечатления с изявите си. Маричани имаха няколко интересни положения в офанзивен план, но не съумяха да стигнат до нов гол. В последната минута младият вратар Красимир Кръстев спаси сигурно попадение, като се намеси на самата голлиния.

Така срещата завърши 1:1, но “жълто-сините” показаха добра игра, въпреки липсващите състезатели и показаха, че към момента тима има добра основа, върху която да продължи да надгражда по време на своята подготовка.

Следващата контрола на Марица е на 15 юли, а съперник в нея ще бъде друг силен състав и съперник на “жълто-сините” в Трета лига – Загорец (Нова Загора). Двубоят ще се играе на Градския стадион в Нова Загора.

Марица: Горан Гръблев, Величко Величков, Йордан Пейчинов, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Красимир Иванов, Милен Танчев, Илиян Йорданов, Веселин Марчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев (Красимир Кръстев, Борислав Дончев, Иван Мицев, Мартин Анастасов, Георги Иванов, Александър Праматаров, Денис Палков, Мариян Бончев).