Марица с първа загуба за сезона – 2:4 от Атлетик (Куклен)

Мачът бе белязан от груби грешки на асеновградския рефер Рюстем Карагарен

Марица допусна първа загуба през този сезон в Трета лига – Югоизточна група, след като в мач от 13-ти кръг загуби като гост на Атлетик (Куклен) с 2:4. Мачът се игра в събота на стадиона в Куклен и бе белязан от някои съдийски грешки на асеновграския рефер Рюстем Карагарен.

Първото полувреме беше равностойно. Още в първата минута Карагарен спести директен червен картон за домакините за удар без топка и то пред погледа на четвъртия съдия. Играч на Марица извърши нарушение, след което бе изритан от фаулирания футболист. Малко по-късно Айкут Янъков получи удар в корема присъщ за бойните спортове, но Карагарен отново не реагира.

Домакините откриха резултата в 21-та минута, след корнер. След изпълнението на центъра Айкут Янъков бе намерен с центриране и изпреварвайки вратаря изравни с глава. В 45-та минута Карагарен отсъди дузпа за домакините след сблъсък на техен състезател с вратаря Илия Николов. Тя бе успешно реализирана за 2:1.

През втората част домакините се защитаваха организирано и разчитаха на изритани топки и статични положения. Улисани в предни позиции маричани изпуснаха играч на Атлетик да се откъсне при една изритана топка и резултатът стана 3:1. Малко по-късно домакините стигнаха до четвърти гол, след центриране от корнер. При този резултат съдията Карагарен промени вижданията си и започна да вижда всичко, което се случва, но вече беше късно.

Все пак в 80-та минута Айкут Янъков намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. До края на мача гостите не съумяха да стигнат до нов гол и така инкасираха първа загуба през този сезон.

Марица остава с актив от 28 точки и вече е на 3-та позиция в класирането. Лидер е Нефтохимик с 31, следва Созопол с 29. Четвърти е Загорец с 27, но и с мач по-малко.

В следващия кръг Марица приема ОФК Карнобат. Срещата е следващата събота, от 14:30 часа, на стадион Марица.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Атанас Савов, Джунейт Узунов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев (Милен Танчев), Лъчезар Ангелов (Пламен Табаков), Тодор Тимонов, Запрян Запрянов (Ерик Смилянов), Айкут Янъков

Съдийски състав: ГС: Рюстем Карагарен, АС: Йордан Петров и Иван Копчев, 4-ти съдия: Николай Марков, делегат: Трендафил Думбалаков – Пловдив