Марица се върна на победния път с 2:0 над Атлетик (Куклен)

Изпадащият Асеновец направи 3:3 у дома срещу Свиленград

Марица (Пловдив) победи с 2:0 Атлетик (Куклен) в мач от междинния 30-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група. Победата за тима, воден от Борислав Караматев, е първа от пет мача насам и дойде съвсем заслужено.

Марица започна добре срещата, макар първата опасност да бе пред вратата на Илия Николов. В 6-та минута Стефан Рабаджийски засече центриране с глава, но Николов се намеси вещо. В 8-та минута Запрян Запрянов получи добър извеждащ пас от Георги Георгиев, измъкна се и с прецизен удар откри резултата, завършвайки по-най добрия начин образцовата комбинация. Няколко минути по-късно Лъчезар Ангелов центрира отлично, капитанът Костадин Дяков засече с глава и удвои.

След изпълнението на центъра гостите загубиха топката и Георги Георгиев се озова сам срещу вратаря на Атлетик Димитър Георгиев, който е юноша на Марица. Нападателят на пловдивчани стреля технично, но топката премина покрай гредата на противниковата врата. До края на полувремето гостите стигнаха до едно разбъркване пред вратата на Илия Николов, но защитниците пред него се справиха, а в 37-та минута стражът на гостите изби в корнер удар от дистанция, предотвратявайки трети гол.

Втората част започна равностойно, като положенията бяха малко, а борбата в централната част на терена беше много. Двата тима стигнаха до няколко по-опасни удара, които бяха неточни. След 65-та минута си пролича, че Марица физически е по-добре подготвения отбор.

В 73-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като влезлият в началото на второто полувреме Димитър Джонджоров се контузи, а треньорът на кукленци вече беше направил трите си смени.

За Марица през второто полувреме в игра влязоха трима юноши – Мирослав Георгиев, Мартин Манев и Иван Мицев, които заедно със започналия като титуляр Стоян Пидев се представиха доста добре.

В последните минути на мача домакините задържаха повече топката, а силите на гостите бяха на привършване. В края на мача се откриха няколко добри възможности за гол. В 86-та минута Христо Янчев можеше да отбележи, но стреля встрани. В даденото от рефера Панайотов шест минутно продължение Мирослав Георгиев стреля добре, но стражът на гостите улови. Минута по-късно отново юношата се озова сам срещу вратаря Георгиев, който бе излезнал напред и предотврати ударът на младия футболист. В последната минута от продължението дойде и най-сериозното положение за гостите. Борислав Хаджиев стреля опасно на сантиметри встрани от целта.

Така Марица постигна заслужен успех и с мач по-малко заема пето място в класирането с актив от 52 точки. В следващия кръг “жълто-сините” гостуват на ОФК Карнобат. Срещата е на 11 май, събота, от 18:00 часа, на градския стадион в Карнобат. Следващото домакинство на пловдивския тим е срещу Димитровград седмица по-късно.

Последният в класирането Асеновец направи 3:3 у дома срещу Свиленград и се закотви здраво на дъното.