Марица стартира годината със злощастна загуба с 1:2 от Несебър

Атлетик (Куклен) направи 2:2 като гост на лидера Созопол и завърза интригата на върха

Марица допусна домакинска загуба с 1:2 от Несебър в мач от първия пролетен кръг в Трета лига – Югоизточна група. “Жълто-сините” владееха трайно топката и контролираха двубоя, като допускаха и някои грешки при отиграванията си. Гостите се бранеха организирано през целия мач, като тази тактика в крайна сметка им донесе успех.

Срещата бе официален дебют за Илиян Йорданов с екипа на Марица. От състава на маричани за този мач липсваха наказаният Димитър Мичков и все още невъзстановения Джунейт Узунов.

Първата част мина изцяло под диктовката на футболистите от Марица, които се бяха трайно настанили в половната на Несебър. Гостите сигнаха до наказателното поле на пловдивчани едва три пъти за цяло полувреме, но именно те откриха резултата. В 13-та минута състезателите от крайморския град стигнаха до корнер, а след неговото изпълнение последва удар, който бе париран от Илия Николов. Топката попадна в Патрик Попов, който от 2 метра я довкара и откри.

След гола маричани редяха атака след атака към вратата на Несебър, които се бранеха добре. Йордан Пейчинов и Костадин Дяков последователно не успяха да преодолеят вратаря Марио Исаков, а Тодор Тимонов опита да изравни директно от корнер, но стражът отново се намеси успешно. Олджай Алиев също можеше да изравни с удар от дъгата на наказателното поле, но Исаков изби в корнер. В 26-та минута Милен Танчев с глава изравни след центриране от корнер на Тодор Тимонов и асистенция на Йордан Пейчинов. До края на полувремето маричани не успяха да се възползват от ситуациите си, а гостите от своя страна устояха на атаките на пловдивчани.

Втората част не се различаваше почти по нищо от първата. Гостите от Несебър се бранеха, като се опитваха да се възползват от пространствата в противниковото поле чрез редки контраатаки. Домакините стигнаха до 4-5 голови ситуации, но не успяха да реализират. Даниел Спасов напредна отдясно в 50-та минута и стреля добре, но вратаря изби в корнер. В 58-та минута Айкут Янъков стреля на сантиметри покрай вратата от подобна позиция. В 71-та минута след контра атака Илия Николов изби удар на Даниел Бенчев. Минута по-късно пак Даниел Спасов можеше да даде преднина на Марица, но ударът му бе неточен. Малко по-късно Милен Танчев с левия крак стреля над вратата, а в 77-та минута нов удар на Даниел Спасов отново бе избит от вратаря Исаков в корнер.

Треньорът на пловдивчани Борислав Караматев опита още да изостри атаката на водения от него тим, като замени защитника Димитър Аврамов с нападателя Георги Георгиев, а Мартин Анастасов замени в средата на терена Христо Янчев. При втората си по-опасна контра гостите стигнаха до втори гол в 79-та минута. След грешка в средата на терена поседва триходово разиграване пред наказателното поле и с диагонален удар отляво Стоян Вълчев направи 1:2. До края на срещата на два пъти Костадин Дяков, Милен Танчев и Олджай Алиев се озоваваха в изгодни позиции, но не успяха да изравнят.

Така Марица започна пролетния полусезон със злощастна загуба. Конкурентите в челото на класирането също допуснаха грешки, но пловдивчани не успяха да се възползват от тях и да поведат в класирането. В следващия кръг, след седмица, възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на коравия тим на Свиленград.

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Йордан Пейчинов, Илиян Йорданов, Димитър Аврамов (Георги Георгиев), Христоя Янчев (Мартин Анастасов), Милен Танчев, Айкут Янъков, Костадин Дяков, Тодор Тимонов – капитан, Олджай Алиев. Резерви: Горан Гръблев, Денис Палков, Иван Мицев, Александър Параматаров, Георги Иванов. Треньор: Борислав Караматев

НЕСЕБЪР: Марио Исаков, Николай Дамянов, Али Алиев (Христомир Златинов), Симеон Баев (Петър Зелямов), Димитър Попов – капитан, Патрик Попов (Руслан Господинов), Даниел Бенчев, Стоян Вълчев, Кристиян Бешев, Иван Христов, Георги Йорданов. Резерви: Благовест Димитров, Никола Гавов, Давид Досев. Треньор: Васил Банов

ЖЪЛТИ КАРТНОНИ: Илия Николов, Илиян Йорданов, Айкут Янъков (Марица); Николай Дамянов, Георги Йорданов (Несебър)

Съдийски състав: ГС: Мустафа Шефкет, АС: Владимир Хубенов и Юсуф Караали, 4-ти съдия: Павел Драганов – Кърджали, Делегат: Никлай Генков – всички от Кърджали