Марица загуби като гост на лидера Нефтохимик с 2:4

Асеновец продължава да затъва след 1:3 в Казанлък от Розова долина

Марица (Пловдив) загуби с 2:4 от лидера Нефтохимик в мач от междинния 25-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран на стадион “Лазур” в Бургас.

Марица излезе за тази среща с променен състав, поради многото проблеми с контузени състезатели. Домакините не блестяха с някакви особени футболни достойнства, но за сметка на това опитните офанзивни футболисти бяха достатъчно резултатни. “Шейховете” имаха териториален превес, създадоха и повече положения. Страничните съдии пък вероятно получиха схващания на ръцете от вдигането на флага си, маркирайки засади при почти всеки пас към играчи на Марица в предни позиции.

Мачът беше и интересен, а Марица имаше своите шансове. Георги Георгиев стъписа бургаския тим с гол още във 2-та минута, давайки преднина на пловдивчани. След добра индивидуална акция Тодор Тимонов подаде на празна врата към Георгиев, който реализира.

В 11-та Деян Христов възстанови равенството сам срещу Илия Николов, а малко по-късно домакините стигнаха до нов гол, отново чрез Христов – 2:1. При гола останаха сериозни съмнения за засада. Със силен плътен удар по диагонала Христов стреля към вратата на Илия Николов, който опита безуспешно да избие топката, тя мина на сантиметри зад голлинията.

Веднага след изпълнението на центъра Тодор Тимонов от дистанция нацели гредата на вратата пазена от Ферди Мюмюнов, пропускайки да изравни.

В средата на първата част резултатът бе покачен на 3:1, което предреши крайния изход от двубоя. Цветомир Цонков реализира с глава след центриране от ъглов удар. През второто полувреме, в 73-та минута, резултатът стана 4:1. Деян Христов оформи своя хеттрик с изстрел от границата на наказателното поле. В 87-та минута Лъчезар Ангелов намали на 4:2 с хубав гол, след неразбирателство в защитата на „шейховете“.

След загубата Марица вече заема пето място с 47 точки. След минимална, домакинска победа над Димитровград четвърти излезе Черноморец-1919 с 49 точки. Лидер е Нефтохимик с 63, пред Созопол с 60 и Загорец с 53.

В събота Марица приема Левски (Карлово). Срещата на стадиона в „Кършияка“ е от 17:00 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Атанас Савов, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов, Христо Янчев (Запрян Запрянов 65’), Тодор Тимонов – капитан (Джунейт Узунов 75’), Айкут Янъков (Мирослав Радев 75’), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Даниел Спасов, Николай Димитров. Треньор: Борислав Караматев

НЕФТОХИМИК: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Атанас Ташолов, Георги Радев, Николай Костов (67 Венцислав Славов), Цветомир Цонков, Любомир Божинов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов (46 Кристиян Мирославов), Цветан Филипов, Деян Христов (73 Кольо Чахов) РЕЗЕРВИ: Мартин Шейтанов, Цветан Чахов, Мирослав Радев, Михаил Георгиев

Съдийски състав: ГС: Стилян Димитров, АС: Стефан Делчев и Желязко Атанасов – Хасково; 4-ти съдия: Цветозар Манолов – Бургас; Делегат: Веселин Василев – Хасково

Левски (Карлово) - Гигант (Съединение)                    0:0
Нефтохимик 1962 (Бургас) - Марица 1921 (Пловдив)          4:2 (3:1)
Борислав 2009 (Първомай) - Хасково 1957 (Хасково)         1:0 (0:0)
Садово (Садово) - Загорец (Нова Загора)                   0:2 (0:0)
Розова долина (Казанлък) - Асеновец 2005 (Асеновград)     3:1 (1:1)

5. Марица 1921 (Пловдив)              25   13   8   4   34:17   47
 6. Миньор (Раднево)                   25   11   5   9   31:23   38
 7. Хасково 1957 (Хасково)             25   10   6   9   41:32   36
 8. Атлетик (Куклен)                   25   10   5  10   40:35   35
 9. Розова долина (Казанлък)           25    9   5  11   38:40   32
10. Гигант (Съединение)                25    8   7  10   26:28   31
11. Сокол (Марково)                    24    8   5  11   34:41   29
12. Левски (Карлово)                   25    7   8  10   19:28   29
13. Борислав 2009 (Първомай)           25    9   2  14   29:37   29
14. Карнобат (Карнобат)                24    8   5  11   28:45   29